EY Podnikatelem roku 2019 Kraje Vysočina je Tomáš Vránek ze společnosti ICE Industrial Services a.s.

09.02.2020

Společnost EY za podpory hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2019 Kraje Vysočina.

Stal se jím Tomáš Vránek, zakladatel a předseda představenstva společnosti ICE Industrial Services a.s., která je jednou z nejrychleji rostoucích technologických společností v oblasti automatizace v Česku. Firma se zabývá vývojem, výrobou a programováním vysoce moderních automatizovaných výrobních strojů a linek na klíč.

Nezávislá porota, jíž předsedala Radka Prokopová ze společnosti Alca plast, která se svým manželem Františkem Fabičovicem získala v loňském ročníku celostátní titul EY Podnikatel roku 2018 České republiky, ocenila u Tomáše Vránka zejména inovativní přístup k výrobě, podporu technického vzdělávání v Česku a v neposlední řadě úspěšné zavedení principů svobodné firmy do fungování podniku.

"Vítězství v soutěži EY Podnikatel roku Kraje Vysočina je poctou zejména pro celý ICE tým, protože týmová spolupráce byla vždy naší nejdůležitější hodnotou. Vážím si, že jsem vyhrál zrovna na Vysočině, která je mým domovem," sdělil dojmy z vítězství Tomáš Vránek, ICE Industrial Services a.s.

"Tomáš Vránek vybudoval během šesti let jednu z nejvýznamnějších automatizačních společností v České republice. Fungování ICE Industrial Services založil na péči o zaměstnance, skvělé firemní kultuře a v neposlední řadě na unikátním produktu. ICE a jejich styl fungování je inspirací pro mnoho firem v oboru i mimo něj," uvedla Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

"Příznivý rozvoj soukromého podnikání na území Kraje Vysočina se pozitivně podepisuje na formování oborů krajského středoškolského vzdělávání a rekvalifikací. Příběhy úspěchu firem, které jsou v rámci soutěže představovány, jsou doprovázeny nejen ekonomickými daty, ale i jejich četnými mimopodnikatelskými aktivitami. Úspěch regionálních podniků je inspirací pro jejich okolí, motivací pro ty, kteří o účasti v soutěži zatím jen uvažují. K letošnímu ocenění společnosti ICE Industrial Services Tomáše Vránka gratuluji a přeji vedení firmy hodně elánu a energie do dalších podnikatelských počinů," říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

"Pro krajskou samosprávu je úspěch nejen regionálních firem klíčový. Pokud fungují, vydělávají, prosperují a rozvíjí se, je to dobře nejen pro ně, ale i pro zaměstnance a přeneseně je to výhra i pro kondici krajského rozpočtu, který je závislý na výši sdílených daní," zmínil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný, který společně s vyhlašovateli soutěže předával Tomáši Vránkovi cenu.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2020 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 3. března 2020 v Praze. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2020 v Monte Carlu, kde bude bojovat o titul EY Světový podnikatel roku.