Filmový debut TIME IS ETERNAL představuje Berite Labelleovou jako herečku, spoluautorku i producentku

01.02.2022

Krátký film Time Is Eternal (Čas je věčný) je debutovou produkcí losangeleské modelky a herečky Berite Labelleové.

Ta v něm nejen hraje, ale také jej produkuje a společně s režisérem Danielem Lirem napsala i scénář. Lir kromě podílu na scénáři film společně se svou manželkou a obchodní partnerkou Bayou Bennettovou režíroval.

https://www.beritelabelle.com

https://www.dreamteamdirectors.com/filmc343928d

Patnáctiminutový film nás zavede do mysli renomované spisovatelky v současném Los Angeles, která píše svůj nejnovější román o fiktivním setkání dvou legendárních žen. Kleopatra VIII., královna Egypta v prvním století před naším letopočtem, se setkává tváří v tvář s anglickou spisovatelkou a bojovnicí za ženská práva Mary Wollstonecraftovou, která je také matkou autorky Frankensteina Mary Shelleyové. Film, který je výmluvnou oslavou síly žen, sleduje oduševnělou diskusi těchto dvou průkopnic. Válečnice a spisovatelka, které se obě proslavily jako milující ženy i aktivistky bojující za své cíle, probírají své odlišné představy o vůdcovství, ústící ve sdílenou vášeň, která věčně spojuje.

Labelleová ve svém debutu obratně ztvárnila čtyři postavy - spisovatelku, Kleopatru, Wollstonecraftovou a mořskou pannu, která symbolizuje proplouvání jinou časovou dimenzí.

Surrealistický, snový vizuál s důrazem na módu byl natáčen v sídle The Paramour Estate v losangeleské čtvrti Silver Lake, známém svou opulentní dobovou výzdobou z počátku dvacátého století. Kostýmní výtvarník filmu, hollywoodský módní stylista Wilford Lenov (který spolupracoval se Saweetie, Bebe Rexha a Iggy Azalea) oblékl postavy do převážně vintage kousků. Malířka a vizážistka Francie Tomalonisová vytvořila podobu Kleopatry, zatímco podoba Wollstonecraftové je dílem vizážistky April Garciové. Paruky pro Kleopatru a postavu mořské panny vytvořila na zakázku kadeřnice Derrika Mayweatherová.

Od října 2021 se Labelleová objevila na obálkách mezinárodních vydání časopisů Vogue, Glamour a Harper's Bazaar a magazínu Bold. V současné době pokračuje ve studiu filmového herectví na Newyorské filmové akademii v Los Angeles, kde získala titul Associate of Fine Arts (AFA).

Společnost Dream Team Directors spolupracovala s takovými osobnostmi, jako jsou Mark Ruffalo, Anthony Mackie, Juliette Lewisová, Lea Michele, Coldplay, Paris Hiltonová a Bella Hadid, a také se značkami jako Adidas, Smashbox Cosmetics, Atlantic Records a Chrome Hearts. Jejich krátký film Tombstone Pillow z roku 2019 sklidil široký ohlas a získal 33 ocenění.

TZ PROTEXT