Finalistka Miss České republiky Kristýna Hyská

19.04.2021

Vyzpovídali jsme pro vás finalistku Miss České republiky Kristýnu Hyskou.

Jaký je Váš vztah k Miss České republiky? Jaké jste díky soutěži získala zkušenosti?

Miss České republiky vnímám jako druhou rodinu. Během mé cesty soutěží jsme se s finalistkami i organizátory velmi sblížili. Jsem soutěži, hlavně těm, kteří ji vedou velmi vděčná za vše, co jsem se naučila a díky soutěži zažila.

Zkušeností je mnoho, od catwalku po vystupování na veřejnosti. Je důležité říci, že tyto zkušenosti vás nezmění, pouze posunou dál snad ve všech směrech. Pro mě to je 1. soutěž krásy takže veškeré zkušenosti z modelingu a celkově missího odvětví jsem získala až tady.

Za svůj největší úspěch považuji to, že jsem se přihlásila, postoupila a udělala velké pokroky, díky kterým jsem dnes v superfinále.

S roadshows, které jsme přes léto absolvovaly, se pojí i vedlejší tituly. Já jsem šťastná, že si mohu říkat Tvář Poděbrad, tento titul je úzce spjat s charitativní činností, která mi je velmi blízká.

Nemohu říci pouze jeden zážitek, protože celá soutěž je jeden velký a úžasný zážitek. Nejraději ale vzpomínám právě na Poděbrady, tam jsme se s finalistkami hodně sblížily.

Proč jste se zúčastnila soutěže Miss České republiky?

Už jako malá jsem sledovala finálové večery v TV a přála si tam jednou stát také. Takže si plním svůj velký dětský sen. 

Čím jsem byla starší, tím jsem si více uvědomovala, jaký vliv mohu díky soutěži mít a že ho mohu zužitkovat pro dobrou věc. Když už jsem po letech podávala přihlášku vůbec jsem si nevěřila, zkrátka jsem to šla zkusit, ale vnitřně jsem si to opravdu moc přála.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

Úspěch pro mě znamená, když na něčem tvrdě pracujete a podaří se vám to, co si přejete. Důležité je podle mě dávat si menší cíle a postupně je na sebe nabalovat. Hlavně si jít za svým a nikdy se nevzdávat. Za svůj největší úspěch považuji Miss České republiky, protože jsem překonala sama sebe a stále na sobě pracuji.

Kde se vidíte za 5 let? Plánujete být aktivní ve světě modelingu, umění nebo máte jiné priority?

5 let je dlouhá doba, dnes nevíme ani co bude zítra natož za 5 let. Plány ale mám, tou dobou bych chtěla mít dostudovanou vysokou školu, obor Mediální studia, najít si práci, která mě bude stále učit něco nového a bude mě bavit. A hlavně nepřestat pomáhat tam, kde je třeba. Možná mít už alespoň na cestě vlastní projekt.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Bylo toho opravdu mnoho. Jako každá holčička jsem chtěla být princeznou, modelkou, letuškou, moderátorkou, zpěvačkou.

Jaká je vaše současná profese? Podnikáte?

Momentálně brigádničím, protože mám teď rok pauzu po střední škole. Už jsem ale přijata na vysokou školu na obor Mediální studia, kam se moc těším.

Co považujete za přednosti svého charakteru?

Empatie, cílevědomost, laskavost.

Kdo je pro vás symbolem mužské krásy a kdo ženského půvabu?

Princezna Diana je pro mě symbolem vnější i vnitřní krásy. Mužská krása pro mě není jen o fyzických kvalitách, ale především o charakteru.

Kdo vás ve vaší profesní kariéře nejvíc podporuje?

Rodina. Miss se mnou nejvíce prožívá maminka. Dále přítel a přátelé.

Sportujete a žijete na 100 % zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Sportuji, cvičím a dříve jsem tancovala. Snažím se žít zdravě jak jen to jde, ale občas si dopřeji i něco nezdravého. Řídím se metodou 80/20.

Jaké jsou vaše priority a kam hodláte směřovat svůj profesní život?

Prioritou pro mě určitě vždy bude rodina, ale i to, čemu se zrovna věnuji, je pro mě velmi důležité a dávám do všeho minimálně 100 %.

Můj profesní život asi směřuje k nějaké mediální sféře a pomoci ostatním nebo v to alespoň doufám.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Starajíce se o štěstí jiných nacházíme své vlastní.

Co byste poradila ženám, které chtějí být úspěšné v tom, co dělají?

Ať se nevzdávají a neohlíží na nic, jediný, kdo může jejich plány pokazit, jsou ony samy. A že zvládnou, co jen si zamanou, protože jsou krásné, chytré a úžasné!

Jak důležitý je pro váš život online svět?

Řekla bych, že pro profesní život je velmi důležitý, pro ten osobní až tak ne.

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známá? Zažíváte zajímavá setkání s fanoušky na ulici, v baru či jinde?

Nepovažuji se za někoho, kdo je mediálně známý a slavný. Zatím se mi stalo jen jednou, že mě někdo poznal, ale to byla asi náhoda.

V této době bohužel fungujeme více v online světě, takže nás "fanoušci" mohou vidět jen tam.

Jaký humor máte ráda? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Zasměji se asi všemu, ale určitě preferuji inteligentní humor. Dobře mě pobaví má kamarádka, se kterou máme naprosto stejný humor. Smích mi nechybí ani při hlídání malých dětí, s těmi se člověk vždy zasměje. Dále určitě nějaká komedie.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastná?

Štěstí je pro mě mít zdravou a milující rodinu a přátele. Šťastná jsem také ve chvíli, kdy se mi daří v tom, co mě baví a na čem mi záleží, když můžu dělat to, co mě baví.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

V této době je těžké něco plánovat. Nejvíce se momentálně těším na dlouho očekávané finále, které snad proběhne jak nejlépe může. Těším se také, až nastoupím na vysokou školu, chybí mi kolektiv lidí a vzdělávání se.

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička

Foto: Osobní archiv Kristýna Hyská
Instagram: www.instagram.com/kristyna_hyska