Finalistka Miss ČR Patricie Fuxová se řídí mottem: ,,Nesni svůj život, žij své sny."

18.08.2023

Co finalistka Miss ČR Patricie Fuxová považuje za svůj největší úspěch? Čtěte rozhovor.

Jaký je Váš vztah k Miss České republiky?

Miss České republiky vnímám jako velmi prestižní soutěž a jsem moc vděčná, že mohu být její součástí. K této soutěži jsem si vytvořila blízký vztah nejen proto, že se pohybuji mezi profesionály, kde vládne skvělá atmosféra, ale i z důvodu, že podporuje charitativní projekt Počítače dětem, který mě zaujal natolik, že jsem se do něj také zapojila a nyní bych se mu ráda věnovala intenzivněji.

Proč jste se zúčastnila soutěže Miss České republiky?

Soutěž mě zaujala především svou přidanou hodnotou, kterou shledávám v aktivním přístupu k pomoci druhým, profesionalitě, neomezeným možnostem získávat nové zkušenosti a stále na sobě pracovat. Dále se mi na této soutěži líbí, že se zde hodnotí spíše přirozená krása a to, co z dané dívky vyzařuje. V případě finalistek by to měla být především milost, empatie, laskavost a pokora.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

Myslím si, že každý si pod slovem "úspěch" představí něco jiného. Pro mě osobně to znamená splnění snu, dosažení vytyčeného cíle a někdy i samotná cesta k němu, která může být často trnitá. Ale jak říkal známý britský spisovatel Arthur C. Clark: ,,Pokud v životě narazíš na cestu bez překážek, určitě nikam nevede." Proto často považuji za úspěch i překonávání jednotlivých překážek vedoucích k cíli či splnění snu a raduji se z maličkostí. Momentálně mě těší úspěšné zakončení prvního ročníku na VŠ a postup do finále Miss.

Kde se vidíte za 5 let? Plánujete být aktivní ve světě modelingu, umění nebo máte jiné priority?

Za 5 let bych ráda měla úspěšně dostudovanou vysokou školu, stálé zaměstnání a mnoho příležitostí, jak se uplatňovat ve světě modelingu. Bylo by mi potěšením se stát inspirací mladých slečen, šířit pozitivní energii a využívat nejrůznějších možností, jak pomáhat druhým. Dále mám v plánu zůstat u své celoživotní záliby, kterou je tancování, získat trenérskou licenci, věnovat se dětem, začínajícím dospělým a možná jednou zazářit ve Stardance.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Rodiče mě celý život vedli k tomu, abych byla především dobrým člověkem. Ve školce jsem snila o tom, že se stanu princeznou, která bude mít plnou skříň krásných šatů. Časem jsem si ale uvědomila, že nejvhodnějším doplňkem ke kráse a princeznovským šatům nejsou korále, ale dobré srdíčko a milý úsměv.

Co považujete za přednosti svého charakteru?

Za přednosti svého charakteru považuji svou inteligenci, laskavost, cílevědomost, pokoru a ochotu pomáhat druhým.

Výčtem svých kladných vlastností bych mohla pokračovat donekonečna. Dřív jsem totiž byla hodně namyšlená, ale teď už nemám žádnou chybu (úsměv).

Kdo je pro vás symbolem mužské krásy a kdo ženského půvabu?

Symbolem mužské krásy je pro mě například zpěvák Shawn Mendes. Pokud se jedná o ženský půvab, okamžitě se mi vybaví krásná princezna Diana a její okouzlující charisma.

Jaký je váš vysněný vůz a proč?

Mým vysněným vozem je červené Ferrari, protože by mi hezky ladilo ke rtěnce a nehtům (úsměv).

Kdo vás ve vaší profesní kariéře nejvíc podporuje?

Nejvíce mě podporuje má milující rodina, přítel a blízcí kamarádi. Jsem opravdu moc vděčná, že mám kolem sebe tolik skvělých lidí a nesmírně si vážím podpory každého.

Sportujete a žijete na 100 % zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Závodně tancuji latinskoamerické a standardní tance, pravidelně cvičím a příležitostně si chodím zaběhat. Snažím se dodržovat zásady zdravého životního stylu, mít dostatek spánku, pohybu a jíst převážně zdravě. Pokud ale někdy dostanu chuť na něco nezdravého, tak si to s radostí dopřeji, protože si myslím, že je důležité mít v tomto ohledu určitý balanc.

Jaké jsou vaše priority a kam hodláte směřovat svůj profesní život?

Momentálně je mou prioritou uspět v soutěži Miss České republiky, ale pokud se nad tím zamyslím více obecně, tak vrchní příčky mého žebříčku hodnot určitě obsazuje vzdělání a osobní rozvoj. Svůj profesní život bych ráda směřovala především na práci ve veřejné správě, práci v oblasti managementu, médií a modelingu.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Přestože mám v životě více různých citátů a mott, kterými se řídím, mým hlavním mottem je: Nesni svůj život, žij své sny. Také věřím tomu, že se vše děje z nějakého důvodu a má nás to posunout dál.

Co byste poradila ženám, které chtějí být úspěšné v tom, co dělají?

Poradila bych jim, ať si jdou za svými sny, pevně si za nimi stojí a aktivně na nich den co den pracují.

Jak důležitý je pro váš život online svět, propagace na sociálních sítích a online marketing?

Myslím, že v dnešní době je online svět důležitý téměř pro každého z nás a vzhledem k mé účasti v Miss ČR trávím na sociálních sítích více času než dříve, ale moc mě to baví a neustále se v tomto ohledu snažím zdokonalovat a mít správnou rovnováhu mezi online světem a běžným životem.

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známá? Zažíváte zajímavá setkání s fanoušky na ulici, v baru či jinde?

Myslím, že není nic horšího, než když člověk příliš rychle vyroste sám ve vlastních očích.

Svým charakterem se stále cítím jako ta stejná Patricie, jakou jste znali před účastí v této soutěži a každé milé setkání s kýmkoliv, kdo mi fandí mě zahřívá u srdíčka.

Jaký máte vztah k fantazii? Baví vás žánr scifi či fantasy?

Zatím jsem si k tomuto žánru příliš velký vztah nevytvořila.

Jaký humor máte ráda? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Pobaví mě nejrůznější vtipné příběhy a situace, zaručeně mě však vždy rozesměje můj taťka.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastná?

Štěstí je pro mě věc, která se nedá koupit, ale kdo ho má, je tím nejbohatším. Nejvíce šťastná se cítím, když jsem s celou rodinou pohromadě, třeba o Vánocích.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

V tuhle chvíli se nejvíce těším na druhé soustředění s Miss České republiky a vše, co mi tato ještě přinese. Mám v plánu na sobě i nadále hodně pracovat a být tou nejlepší verzí sama sebe.

Facebook: Patricie Fuxová

Instagram: patricie_fuxova

Foto: Radka Malinová

Děkuji za rozhovor

Andrea Ježková