Finalistky Miss České republiky na největší automobilové výstavě v Čechách

05.09.2019

Proběhl další ročník největší automobilové výstavy Escape6 Prague Car Festival. Finalistky Miss byly ozdobou festivalu a postaraly se program na hlavní stage.

Dívky bojovaly celkem o tři tituly, které získala Dominika Fousová, Martina Urbanová a Dominika Benáková. Zároveň proběhla pražská premiéra prodeje šperků z Kolekce Miss.

Ve dnech 31. 8. - 1. 9. 2018 proběhl již 9. ročník úspěšné automobilové výstavy Escape6 Prague Car Festival. Finalistky Miss České republiky 2019 byly ozdobou festivalu. Soutěžící pózovaly u luxusních aut a na hlavním pódiu zajišťovaly program po celé dva dny. Pod dohledem stylisty Lukáše Almassyho se konala módní přehlídka outfitů módního eshopu Fashinity.cz , přehlídka luxusních šatů One Kind a modelů módní návrhářky Denisy Dovalové, proběhlo představení finalistek v bílých outfitech a nechybělo ani taneční představení a plavky. Na výstavě se objevila i stále úřadující Miss České republiky 2018, Iveta Maurerová, která zde zapůsobila i v roli moderátorky spolu s moderátorem a hercem Michalem Šedou. V průběhu festivalu se uskutečnila soutěž krásy Tvář Escape6 Prague Car Festivalu. Tato vedlejší soutěž byla malou přípravou pro finalistky Miss České republiky. Děvčata se pilně připravují na finále Miss České republiky, které proběhne 29. října v pražském divadle Broadway, a proto velmi ocenily přehlídky a představení v rámci této automobilové výstavy.

"Myslím, že jsme se obrovským způsobem posunuly, když koukám na ostatní dívky, jak chodí po stage, jak mluví do mikrofonu a jak pózují u focení, vidím fakt velké změny. Také velký posun v taneční choreo. Naše choreografka Natálka je fakt profík. Každá akce nás žene vpřed. Na velkém finále, které proběhne v úterý 29. října, z nás budou už profesionálky, tomu věřím!" zhodnotila celý víkend soutěžící s č. 7, Kristina Lekešová.

Na výstavě proběhlo i přestavení Kolekce Miss - v rámci Prahy se jednalo o premiéru prodeje. Každá dívka si vybrala šperk, se kterým se ztotožňuje a stane se jeho tváří. 

"Pro mě největším překvapením byl stánek Kolekce Miss České republiky. Mohly jsme si vybrat šperk, který se nám nejvíce líbí, a mohly jsme se stát jeho ambasadorkou. To mě velmi potěšilo." Uvedla finalistka s č. 1, Nikola Kokyová

Další možností, kdy lze zakoupit šperky z Kolekce Miss České republiky, návštěvníci získají od 5. září na výstavě Hodiny a Klenoty v PVA Letňany.

Návštěvníci měli možnost hlasovat pro svoji favoritku prostřednictvím hlasovacích lístků. Vyhlášení vítězek proběhlo v neděli 1. 9. na hlavní stage po sečtení všech hlasů. Titul Tvář Escpae6 Prague Car Festival 2019, o kterém hlasovali sami návštěvníci, získala Martina Urbanová. A nechybělo i další vyhlášení titulů, jako byl titul Miss Tuning, který volili vystavovatelé výstavy a Miss Léta, kterou volila odborná porota z Miss České republiky. Vítězkou Miss Tuning se stala Dominika Fousová a Miss Léta, dívka s nejkrásnější postavou se stala Dominika Benáková. Dívky vyhrály korunky, šerpy a hodnotné ceny od Brazil Keratin a Fixed.

Foto: Karel Juda, Ondřej Čapka