Finanční poradenství pro podnikatele i sportovce

26.04.2023

Přemýšlíte, jakým způsobem nadále financovat své podnikání? Jedním ze způsobů je americká hypotéka, s níž vás seznámíme v následujícím článku.

V první řadě si pojďme ujasnit pojmy. Pojem hypotéka má spousta lidí spojený s bydlením. U americké hypotéky tomu ale tak není. Americká hypotéka pro podnikatele primárně slouží k rozvoji podnikání. Banka ale nezkoumá, za jakým účelem si peníze půjčujete a na co je použijete. To je vaše věc. Takže ji můžete (ale nemusíte) použít i na financování bydlení. Lepší název tohoto bankovního produktu je proto neúčelový úvěr se zástavou nemovitosti.

Americká hypotéka parametry

Hlavní výhodou amerických hypoték bývají výhodnější úrokové sazby v kombinaci s delší dobou splatnosti, která se pohybuje okolo dvaceti let (nejdéle do 70 let nejstaršího žadatele). V některých případech je však možná až čtyřicetiletá splatnost. Americkou hypotéku pro podnikatele tak lze doporučit každému, kdo vlastní nemovitost a potřebuje finanční hotovost. Ona se totiž neposkytuje na právnickou, nýbrž na fyzickou osobu, tedy na rodné číslo. Limit ale má výše úvěru, která dosahuje sedmdesáti procent hodnoty zastavované nemovitosti.

Další výhody

Co byste řekli tomu, že byste svou hypotéku získali ještě před pořízením nemovitosti? U klasické hypotéky něco nemyslitelného, u americké hypotéky běžná věc. Další její výhodou je možnost jejího snadného refinancování. Jakmile klesnou úroky, klesnou i vaše splátky.

Spočítejte si svou americkou hypotéku

Pokud vás zajímají konkrétní čísla, klikněte na odkaz hypotéka pro podnikatele - kalkulačka a do jednoduchého formuláře zadejte cenu své zastavované nemovitosti, výši úvěru, dobu splácení i fixace hypotéky, klikněte na políčko spočítat hypotéku a systém vám výši měsíční splátky vypočte. V tomto případě výše měsíční splátky s téměř čtyřprocentní úrokovou sazbou vychází na něco málo přes šest tisíc korun měsíčně. Jistě uznáte, že se jedná o podmínky, jimž klasická hypotéka nemůže konkurovat. 

komerční sdělení