Fitness centra a tréninky jako prostředky socializace
Se smutnými událostmi roku 2020
došlo k výrazným změnám a posunům také ve fitness světě. Zatímco
outdoorové sporty zažívaly svoji renesanci, vnitřní sportovní aktivity se
velice často přesouvaly do venkovního prostředí, nebo do domácností sportovních
nadšenců.
A tak zatímco fitness centra v Brně nebo Praze zela prázdnotou, cyklostezky, parky a lesoparky zažily doslova nával sportovních nadšenců.
Zájem o individuální sport byl tak velký, že na jaře roku 2020 došel mnoha e-shopům se sportovními pomůckami dech a sportovci čekali na naskladnění některých artiklů často i dlouhé týdny.
Domácí činkové sety, pomůcky pro funkční trénink, rotopedy, funkční oblečení a sportovní obuv, to je pouze zlomek produktů, které šly doslova na dračku. Důvodem byl fakt, že obrovská skupina lidí, pro které se zdravý životní styl a sport staly denním chlebem, nedokázala ze dne na dne přesunout svůj zájem k obrazovkám televizí a počítačů.
I přes výrazné restrikce tak fitness komunita mohla i nadále ukájet svoji touhu po pohybu, nicméně jedno výrazné omezení přeci jen přišlo. Party sportovních nadšenců, které se dříve scházely na populárních Crossfit, Spinning nebo HEAT trénincích, se najednou ocitly doma. Jednotliví členové pak rychle začali zjišťovat, že to nebyl sport, který je do fitness centra táhnul. Byli to jejich kamarádi a parťáci, se kterými se dříve hecovali a trumfovali.
Na sociální aspekt sportu se někdy zapomíná, v uspěchané době 21. století ovšem netoužíme po tom přiblížit se svými výkony olympijským vítězům, ale potkat se po dni v kanceláři s podobně smýšlejícími lidmi a užít si tu trochu volného času, který nám dnešní moderní civilizace ponechává. A tak domácí tréninky zůstávají pouze dočasnou alternativou, kterou každý opustí hned, jak dostane šanci...
komerční sdělení