Gymnázium a obchodní akademie v Orlové slaví významná výročí

23.09.2019

Letos je to 100 let od založení Obchodní akademie v Orlové a 110 let od založení orlovského gymnázia. Oslavy těchto významných výročí se konají dnes a zítra v budově i na zahradě školy. Slavnostního setkání partnerů a přátel školy se dnes zúčastnil náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

Dnes (20. 9.) dopoledne se slavnostně setkali partneři, ředitelé zahraničních družebních škol a vedení Gymnázia a obchodní akademie v Orlové, aby si připomněli významná výročí školy.

"Kvalitní středoškolské vzdělávání je pro zdravý a dynamický rozvoj regionu nepostradatelné. Na středních školách dospívají mladí lidé, kteří jednou budou určovat směřování regionu a také to, jak se v něm bude žít. Moravskoslezský kraj zřizuje 91 středních škol a jsem rád, že je mezi nimi i Gymnázium a Obchodní akademie v Orlové. Tato střední škola se zapojuje do celé řady projektů, které zvyšují její kvalitu vzdělávání a středoškolákům nabízejí intenzivní růst. Pedagogům a žákům tedy přeji, aby se i nadále navzájem inspirovali a škole přeji další úspěšné roky," řekl náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, který se dnešního slavnostního setkání zúčastnil.

Významné výročí připomněl poutavý dokument o historii školy, ale také panelová výstava historických artefaktů a fotografií. Na zítřejší den pak vedení školy naplánovalo oslavy také pro studenty, absolventy a rodinné příslušníky. Zváni jsou také pedagogové, stávající i bývalí zaměstnanci školy, spolupracovníci a přátelé školy. Všechny na celodenní akci čeká prohlídka školy včetně shlédnutí zmiňovaného dokumentu a výstavy, ale také zábavný program.