Hana Křížková: U STOLU S HANKOU KŘÍŽKOVOU

23.01.2023

Populární zpěvačka Hanka Křížková slaví hned několik výročí - neskutečných 40 let na scéně doprovází její půlkulaté životní jubileum.

Kniha plná receptů, glos a vtipných rad vychází znovu po deseti letech v nové modernější úpravě a v rozšířené verzi. Jestli ale čekáte jen obyčejnou kuchařku, tak se pletete.

Kniha U stolu s Hankou Křížkovou s více než 120 kulinářskými specialitami obsahuje i obsáhlý fotografický doprovod, čímž se částečně stává i autobiografií, v níž Hanka mapuje svou uměleckou i životní dráhu.

Slovy autorky:

Milí moji přátelé a kamarádi, tato doba je pro mě velmi významná. Slavím již 40 let na scéně a 25 let spolupráce s bandem Martina Kumžáka. Celé tyto roky pro vás s radostí koncertuji, na svých talkshow vám blíže představuji své kamarády herce a v muzikálech se vás snažím co nejvíce pobavit. Jsem šťastná, že moje povolání je zároveň mým velkým koníčkem.

Ale bez vás diváků by nic nešlo. Moc si vážím vaší přízně a vždy se těším na naše další setkání. Mám velkou radost, že vydavatelství Euromedia se rozhodlo k mému výročí vydat opět moji knihu U stolu s Hankou Křížkovou, ovšem ve vylepšené verzi.

Budu šťastná, když vám přinese tolik radosti jako mně.

Vaše Hanka

Recept na ukázku:

Ingredience:

200 g kozího sýra

12 cherry rajčátek

2 dlouhé zelené papriky

1 menší cuketa

jarní cibulka nebo červená cibule

olivový olej

sůl, pepř

Zeleninu nakrájíme na středně velké kousky, osolíme, opepříme, promícháme s olivovým olejem, rozložíme na plech a pečeme při teplotě 180 °C.

Když zelenina začíná hnědnout, přidáme nakrájený kozí sýr a ještě krátce zapečeme.

Podáváme s bílou vekou pokapanou olivovým olejem.

Hanka Křížková (*1957) je česká herečka a zpěvačka. Poprvé se na profesionální scéně objevila na hostování ve skupině Metronom roku 1982. Dále také nějakou dobu působila na hudební scéně s Karlem Černochem a vystupovala i s Big-bandem Milana Svobody. Aktuálně již 25 let spolupracuje s bandem Martina Kunžáka.

Autor: Petr Mráček
Foto: Lukáš Krajčo