HBO uvede 27.3.2021 dokument o Tině Turner

11.03.2021

HBO pro fanoušky Tiny Turner nachystal speciální dokument, mapující jak hudební kariéru, tak osobní život legendární zpěvačky.

Snímek jednoduše nazvaný "TINA" režírovali Dan Lindsay a T.J. Martin a svou premiéru bude mít 27. března na stanici HBO MAX. U nás jej pravděpodobně můžeme čekat také, ale datum není zatím známé.

Dokumentární snímek Tina vznikal od roku 2018. Podle televizní stanice má být svěžím pohledem na brilantní kariéru Tiny Turner. Těšit se můžeme na spoustu nevydaných materiálů a samozřejmě i rozhovor s jednaosmdesátiletou Tinou Turner.

Stanice HBO oznámila, že film je nejambicióznějším projektem věnovaným této zpěvačce. Ta je považována za jednu z nejvýraznějších a komerčně nejúspěšnějších zpěvaček historie. Je mnohdy právem nazývána Královna rock 'n' rollu.

Tina Turner začala svoji hvězdnou kariéru v padesátých letech minulého století. Poprvé prorazila v roce 1961 s písní "A Fool In Love" nahranou spolu s kapelou Ikea Turnera, kterého si později vzala za svého manžela. Manželství ale nebylo šťastné. HBO nabídne také intimnější pohled do tohoto skandálního vztahu. Můžeme se také těšit na hvězdný comeback z roku 1984 s albem Private Dancer. A pak uvidíme jen stoupající kariéru zpěvačky s nejkrásnějšíma nohama na světě, do jejího ukončení.

Tina Turner během své kariéry vydala dvaadvacet studiových alb spolu s Ikem a dalších deset sólových. Její poslední deskou je "Twenty Four Seven" z roku 1999. Po jejím vydání se zpěvačka vydala na rekordně dlouhé turné, jež v té době bylo pátým nejvýdělečnějším vůbec.

V téměř dvouhodinové stopáži promluví také Angela Bassett, Oprah Winfrey, filmový kritik Kurt Loder, dramatička Katori Hall a Tinin současný manžel Erwin Bach.