Hejtman ocenil profesionálního hasiče Michala Přecechtěla. Za zlato ze světových her

23.09.2019

Za výjimečnou reprezentaci regionu na červnových Světových policejních a hasičských hrách v Číně ocenil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk profesionálního hasiče Michala Přecechtěla. Ten soutěžil v disciplínách TFA (Nejtvrdší hasič přežije) a získal dvě zlaté a dvě bronzové medaile.

"Těší mě, že mohu Michalu Přecechtělovi osobně poděkovat za jeho reprezentaci kraje a potřást mu rukou - vzhledem k tom, v jak těžkém sportu uspěl, jsem trošku pochyboval, zda je to člověk z masa a kostí," zažertoval při předávání ocenění hejtman Okleštěk.

Michal Přecechtěl získal jako jediný Čech individuální zlatou medaili v kategorii nad 40 let - a to za vítězství v náročném výběhu do 53. patra v dýchacím přístroji a zásahovém obleku.

"Jsem vděčný za to, že mohu reprezentovat české hasiče. A nadšený z toho, že mohou sportovat při práci - samozřejmě po splnění všech služebních povinností," řekl Michal Přecechtěl.

K světovému prvenství přidal Přecechtěl ještě bronz v závodu družstev. Další zlatou medaili pak získal v kategorii družstev v závodu Ultimate Firefighter. Ve stejné soutěži navíc vybojoval individuální bronz.

Světových policejních a hasičských her se zúčastnilo jedenáct tisíc závodníků z osmašedesáti zemí, kteří se utkali v padesáti sportech.