Helena Čermáková je členkou projektu Kocour preventista

22.09.2022

Co nám o sobě prozradila Helena Čermáková? Přečtěte si rozhovor a dozvíte se novinky nejen o charitativním projektu Kocour preventista.

Z jakého posledního dokončeného projektu máte radost?

Už přes půl roku jsem členkou charitativního projektu Kocour preventista. Přes školní rok jezdíme do MŠ a ZŠ proškolovat děti v první pomoci. V období letních prázdnin jsme navštívili i spoustu táborů. Zrovna minulý týden jsem se vrátila z Karlova pod Pradědem, kde měly tábor děti z dětských domovů. Je mi opravdu velkou ctí, že jsem s dětmi mohla být a předat jim kus sebe, svojí lásky. 

Nyní s charitativním projektem připravujeme kalendář na příští rok. Jsem moc pyšná jak na náš projekt, tak i na sebe. Je důležité, aby se člověk stále posouval a pomáhal ostatním.

Jak dlouho vám trvala příprava kalendáře? 

Příprava kalendáře nám trvala pár měsíců. Naštěstí máme skvělý tým a každý pracoval na přiděleném úkolu. A co nám dalo nejvíce zabrat? Za mě to asi bylo domluvit všechny herce/modelky/známé osobnosti na daný termín. Čas je nejvzácnější komodita, a proto jsem ráda, že si lidé udělali čas a podpořili dobrou věc.

Jak důležitá je pro vás týmová práce? Kdo v nejbližším okolí vám nejvíce pomáhá?

Jak se říká, ve dvou se to táhne lépe. Práce ve skupině přináší více nápadů, kamarádství, s tím je spojena i motivace a podpora.

Snažím se obklopovat lidmi, kteří mě pozitivně ovlivňují. Mám kolem sebe skvělé přátelé, milující rodinu a úžasné kolegy. Od těchto všech lidiček dostávám podporu každý den.

Představte si, že jste nechutně bohatá světová celebrita. Jak vypadá váš běžný pohodový den?

Ano, peníze jsou pro život důležité, ovšem nesmí kazit charakter.

Já miluji cestování, naplňuje mě dělat radost druhým a bez peněz bych tyhle věci podnikat nemohla. Tím pádem bych nenaplnila svoji potřebu a nebyla šťastná. Takže i kdybych byla "nechutně bohatá" nebo měla stejně peněz, jak mám nyní, můj pohodový den by vypadal stejně jako doposud. Každý den žiju naplno a měnit bych nic neměnila.

A teď zpět do reality. Co vás nejvíce baví, ale nemáte za to ani korunu?

Jak jsem již odpovídala na předchozí otázku, nejvíce mě naplňuje, když mohu někomu dělat radost, pomoct mu. 

Často se mi stává, že mám nabídku na focení, obrátí se na mě charitativní projekty či různé spolky s pomocí. 

Vždy, když je za cíl někoho podpořit, pomoct, peníze v tyto momenty neřeším. Největší odměna je pro mě ten blažený pocit a úsměv na tváři druhých.

Co je podle vás absolutní štěstí?

Absolutní štěstí by měl každý člověk hledat v sobě. Pro mě je absolutní štěstí být šťastný, mít vnitřní rovnováhu, klid, mít sebelásku a být zdravý. Jen tak člověk bude rozdávat pozitivní energii a úsměv kolem sebe. Teprve správným nastavením hlavy si začneme tvořit naši vysněnou realitu.

Kolik času denně trávíte na internetu a co vás v online světě nejvíc baví?

Sociální sítě mi jednoznačně přináší více pracovních nabídek.

Jsem také velmi vděčná, že mohu být díky nim v kontaktu s lidmi, kteří bydlí stovky či tisíce kilometrů ode mě. Každopádně jsem zastáncem toho, že by lidé měli mít i své soukromí a žít reálný život. Proto se snažím na telefonu netrávit příliš mnoho času a investovat čas do podstatných věcí.

Máte radost ze setkávání se svými fanoušky? Kdy a kde byste se mohli v nejbližší době potkat?

To je moc hezká otázka. Jsem ráda, když mohu zrovna já někoho motivovat a být pro něj vzorem. Proto se všem mým fanouškům snažím vždy odepsat, ráda se s nimi vyfotím a prohodím pár slov. Vážím si toho.

Potkat se můžeme na akcích Miss ČR, charitativních akcích Kocoura preventisty, Ochutnej Evropu či na přehlídkách. Akce většinou bývají na mém instagramu.

Jaký je váš závěrečný vzkaz čtenářům?

Važte si správných lidí kolem sebe, dělejte práci a věci, které Vás baví a naplňují a hlavně buďte šťastní a pozitivní. Nikdy člověk neví, co se v jeho životě změní a kolik mu zbývá času. Proto by se měl radovat z každého dne a žít ho naplno.

Instagram: Helča Čermáková

Facebook: Helča Čermáková

Autor fotografie: Ondřej Čapka

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička