Herec Marek Václavík: z komparzních rolí v USA do klipů s Kateřinou Bláhovou a Michaelou Noskovou

18.04.2023

Ačkoli se v šoubyznysu pohybuje teprve krátce, během posledních tří měsíců stihl natočit několik klipů.

V jednom si střihl lehce erotickou roli s herečkou Kateřinou Bláhovou, ve druhém se zpěvačkou Michaelou Noskovou. Zahrál si roli bezdomovce, mafiána, svůdníka nebo byznysmena. Která poloha je mu bližší?

"Nejlépe se cítím ve vážnějších rolích, tedy mafián, šéf... To mi sedí.", prozradil sympatický herec a dodal: "Na druhou stranu se nebráním ani komediálním nebo romantickým postavám. Herectví mě baví, ať už jde o jakoukoli roli. Jen někteří mí známí, když viděli fotky z erotických scén s Kačkou Bláhovou, mysleli, že spolu něco máme. To mě docela zaskočilo, že někdo může zaměňovat roli s realitou."

Kateřina Bláhová svého hereckého kolegu uklidnila. Prý se takovému hodnocení jen směje. Její známí už dávno přestali věřit všemu, co se kdy o ní napsalo, zvláště pak ve spojení se staršími muži šoubyznysu. Chvíli to sice trvalo, ale nakonec pochopili, jak se věci mají. Role je role a herec ji prostě musí zahrát přesvědčivě. A co se týče erotických scén s Markem, choval se prý profesionálně, díky čemuž odhodila ostych a výsledek je naprosto přirozený.

Marek Václavík sice již dávno překročil čtyřicítku, věří ale, že sny si může člověk plnit kdykoli. Jako herec totiž teprve začíná, přestože má na svém kontě již řadu klipů a komparzních rolí ve Spojených státech, kde řadu let žil.

"Nešlo o žádné velké role, ale o mimořádné zkušenosti", vyjádřil se Václavík. "A ty bych teď rád zužitkoval v Česku, ať už ve filmech nebo třeba seriálu."

Autor: Petr Mráček
Foto: Archiv autora