Herní židle: Při výběru rozhoduje komfort

03.09.2022

Herní židle se v mnohém podobá té kancelářské. Obě mají společné to, že při jejich výběru hraje hlavní roli komfort uživatele. Co rozhoduje dál? 

Svět hráčů PC her a her na herních konzolích je pro mnohé zcela neprobádaným územím. Pro gamerské vybavení a příslušenství je typický stylový design. Možná proto vás překvapí, že u herní židle nehraje vzhled až takovou roli. Všechny samozřejmě stylově zapadají do herního prostředí, ale na prvním místě stojí vždy pohodlí při sezení.

Herní židle musí být uzpůsobená na dlouhé sezení

Herní židle se svým tvarováním a polstrováním podobá vytuněné kancelářské židli. Důvod je prostý. Hráči si nezapnou hru na dvacet minut. Většinou u hry prosedí několik hodin. Ti zapálení mohou hovořit o celovečerních herních maratonech. Proto potřebují stejný komfort a při sezení stejnou oporu těla jako člověk, který sedí v židli celou pracovní dobu - tedy třeba 8 hodin denně.

Herní židle by měla obepínat tělo a poskytovat mu dokonalou oporu. Ergonomické tvarování je základ. Nejde jen o zádový opěrák, ale i o speciální oporu bederní páteře, krční páteře, o ergonomicky tvarovaný sedák a pohodlné područky. Moderní křesla mají v oblasti beder speciální výztuhu, se kterou lze nejen pohybovat nahoru a dolů, ale lze ji i "přifouknout" podle toho, jak je to uživateli židle příjemné.

K čemu je gamerům dynamické sezení?

Pamatujte, že židle by se měla přizpůsobit vám, ne vy jí. Vybírejte tedy židli poskytující vám dynamické sezení. Co to znamená? Židle by se měla přizpůsobit vašemu pohybu, kopírovat vaše náklony, záklony, otáčení... Na židli budete sedět dlouho. Ačkoliv sezení vypadá jako statická aktivita, u hraní je tomu právě naopak.

Zároveň musí herní židle něco vydržet. Pevný základ by jí měla poskytovat celokovová konstrukce. Zklamat by vás neměla ani kolečka. Vybírejte je podle povrchu, na který židli umístíte. Máte doma koberec nebo parkety? Zohledněte to při výběru. Tvrdá kolečka jsou vhodná na měkké povrchy, jako je koberec. Na dřevěné podlahy a krytiny, které se mohou poškrábat, zvolte kolečka pogumovaná.

Máte ve výběru jasno? Tak vzhůru do hry!

komerční sdělení