Hořčíkový olej by neměl chybět ani u vás doma

24.12.2021

Hořčík je minerál přirozeně se vyskytující v potravinách, ovšem přidává se i do některých produktů. Poměrně velké oblíbenosti se těší hořčíkový olej v podobě spreje, který nepomáhá k doplnění hladiny hořčíku. I pokožka je totiž orgán, jenž dokáže perfektně vstřebávat vitamíny a minerály. V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste si měli takový olej pořídit i vy.

Zmírňuje bolesti svalů a křeče

Hořčík působí na regulaci svalových kontrakcí, nervosvalových signálů a hladinu vápníku v těle. Hořčíkový olej pomáhá svalům uvolnit se a stáhnout se, a proto zmírňuje bolest či odstraňuje křeče, jež mohou způsobovat další problémy.

Pomáhá předcházet migrénám

Migréna je bolestivá a vysilující, navíc se s ní pojí i další neduhy jako nevolnost, zvracení a citlivost na světlo či zvuk. Podle mnohých výzkumů se ukázalo, že lidé trpící migrénami mají často i nedostatek hořčíku, a proto je dobré ho pro úlevu doplňovat.

Zvyšuje energii

Hořčík hraje ústřední roli ve stovkách biochemických procesů v těle. Klíčový je i při přeměně potraviny na energie. Hořčík podporuje aktivaci enzymů, jež mají vliv na buněčnou energii. Aktivací enzymu známého jako adenosintrifosfát může hořčík zvýšit hladinu energie a pomoct tak v boji proti pocitu únavu.

Zlepšuje zdraví kostí

Hořčíkový olej je stejně jako vápník pro tělo velice prospěšný. Lépe se tvoří kostní krystaly, zvyšuje se hustota kostí a snižuje se současně riziko osteoporózy u žen po menopauze.

Podpořte dobrý spánek

V případě, že máte problém s usínáním, nejste sami. Hořčíkový olej však může být řešením. Uklidňuje mozek, ulevuje splašené mysli, a dokonce může pomoci při nespavosti. Hořčík zlepšuje efektivitu spánku.

Investujte do kvalitního hořčíkového oleje z čistě přírodních zdrojů. Najdete ho třeba v e-shopu Woldoshop.cz. 

Foto: e-shop Woldoshop.cz

komerční sdělení