Hračky na dálkové ovládání: Jak vybrat tu správnou?

12.12.2020

Pamatujete si na vaše dětství a hračky, které jste měli k dispozici? Pokud ano, možná mezi ně patřily i ty, které se vyznačovaly dálkovým ovládáním. Jasně, v minulosti se prodávaly hlavně takové, z nichž ještě čněl kabel, který spojoval ovládanou věci s oním ovladačem. Jinými slovy, o bezdrátových hračkách tohoto typu nemohla být ještě řeč. Ty současné už takové jsou a mnohé vypadají opravdu perfektně. Vybrat tu správnou ale nemusí být zrovna jednoduché. Jak na to? Některé aspekty vám prozradíme v následujících řádcích.

Dosah dálkového ovladače

Určitě je dobré vědět, na jakou dálku lze hračku ovládat. Tradičně se jedná u nejlevnějších modelů o pár metrů. Skutečně je třeba říct, že malým dětem takováto vzdálenost bez větších problémů postačí. Jinak ale existují speciální modely, které lze ovládat i na velmi solidní vzdálenosti. Pochopitelně si ale za taková zařízení konkrétní člověk nějakou tu korunu připlatí. Co by ale neudělal pro vlastní dítě?

Opravdu kvalitní materiály

Výběr hračky na dálkové ovládání může být náročný i z toho pohledu, že je zapotřebí vybrat opravdu kvalitní model. Ten se vyznačuje těmi správnými materiály. Optimální je bezesporu vybírat variace hraček, jejichž součástí je kov. Právě ten se totiž hned tak nezničí. Počítat musíte s tím, že daný model bude určitě narážet na velmi tvrdé plochy, případně padat z výšky. Plasty neunesou všechno. Naopak, zničí se vcelku rychle.

Typ pohybu ovládaného zřízení

I tady je třeba být obezřetný. Je jasné, že koupit můžete buď automobil, nebo vrtulník, letadlo či dron. U autíček je třeba počítat s tím, že především modely pro nejmenším mají ovládání je ve směrech dopředu a dozadu. Létající stroje jsou mnohem variabilnější, ale také hlučnější. Mnohdy se vyplatí realizovat akustickou izolaci. Tím pádem ochráníte před hlukem sebe i sousedy.

Zdroj obrázku:
Kulinenko.G / Shutterstock.com