Hrdinka nového seriálu České televize hledá adoptivní rodinu pro své nenarozené Děcko – v hlavní roli Judit Pecháček

03.04.2024

Desetidílné komediální drama ze současné doby přivede Česká televize.

Příběh rozvedené matky, která čelí neobvyklé situaci během svého třetího těhotenství. S odvahou a originalitou se rozhodne pro zvláštní řešení – svěřit své nenarozené dítě do péče nové adoptivní rodiny, kterou sama vybere. Seriál "Děcko", napsaný Kateřinou Krobovou a Lucií Macháčkovou, v režii Rozálie Kohoutové a Radima Špačka, přináší do popředí téma náhradního rodičovství a jeho různé podoby.

Kreativní producentka Alena Müllerová sdílí svůj nadšení: "Námět a scénář mě nadchly svou originalitou a tematikou náhradního rodičovství. Líbí se mi jejich tah na branku i smysl pro humor."

Kateřina Krobová a Lucie Macháčková, autorky divácky úspěšného pořadu "Protivný sprostý matky", tentokrát rozebírají mateřství a rodičovství prostřednictvím hraného seriálu.

Macháčková vysvětluje: "Ústřední linkou všech deseti dílů Děcka je přímá adopce, tedy zcela legální postup, kdy si těhotná žena napřímo, bez asistence úřadů a institucí, vybere pár či jednotlivce, kterému po porodu svěří dítě do péče."

Seriál se vrací k divákům na obrazovky ČT po úspěšném seriálu "Místo zločinu České Budějovice" a představí hereckou hvězdu Judit Pecháček v hlavní roli.

"Moje postava v seriálu Děcko už má dva potomky, každý s jiným otcem. Třetí těhotenství ji dostane do situace, kterou musí vyřešit hlavně s ohledem na svou stávající rodinu. Nejsympatičtější je mi na ní to, že všechno dělá pro dobro svých dětí," sdílí Pecháček.
Režiséři Rozálie Kohoutová a Radim Špaček zdůrazňují pestrost seriálu: "Diváci se budou dívat na rodinný seriál, ve kterém hlavní hrdinka hledá nejlepší rodiče pro své třetí dítě. Sama dobře ví, že se o dalšího potomka nezvládne postarat tak, jak by si sama přála a představovala."

Natáčení seriálu začalo v Hořovicích na Berounsku a plánovaný dokončení je koncem léta. S očekávanou premiérou na ČT1 v roce 2025 se "Děcko" stává jedním z nejzajímavějších televizních projektů, na který se můžeme těšit.

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: Zuzana Páchová