Hudební divadlo Karlín uvádí Muzikálové léto 2021 s premiérovými Rebely na výstavišti PVA Expo Praha

07.07.2021

Od července 2021 zve nejznámější muzikálové divadlo své diváky na Letní open air scénu v Letňanech.

Hudební divadlo Karlín nehrálo, až na pár představení v září 2020, bezmála 1 rok a 4 měsíce. Nedovolila to epidemiologická situace v České republice a na ní navazující mimořádná opatření vlády. Divadlo a kultura obecně byla mezi nejvíce postiženými obory, herci, zpěváci, tanečníci, muzikanti ale i jevištní technika, maskéři, kostyméři a spousta dalších si musela najít jiný způsob obživy a těšení se na diváka se stalo téměř bolestným. Konečně to vývoj epidemie umožňuje, konečně čísla nakažených a hospitalizovaných dovolují rozvolňovat, konečně je čas se vrátit k "téměř normálnímu životu". A k němu divadlo patří a život obohacuje.

Oproti zvyklostem o prázdninách nehrát, ale zkoušet a připravovat nové inscenace, se i "karlínští" rozhodli najít místo pro Letní scénu a celé léto hrát. Konečně mohou před premiérového diváka s muzikálem Rebelové, který nazkoušel režisér Filip Renč v létě 2020, a jehož premiéra měla být již v prosinci minulého roku. Nově tedy premiéra bude v pátek 9. července 2021 a věřte, že si jí s velkou chutí užijí i dlouho "divadelně abstinující" účinkující. Je to totiž téměř na den, kdy začaly zkoušky v "kamenném" Hudebním divadle Karlín! V hlavních rolích se představí Nikol Ďuricová / Sarah Salloum, Petr Ryšavý / Roman Tomeš, Katharine Selešiová / Nelly Řehořová, Jitka Schneiderová / Dominika Býmová, Jan Révai / Deny Ratajský, Pavla Břínková / Světlana Nálepková, Václav Vydra, Jan Vlasák, Vladislav Beneš, Jan Zavřel a další. A protože letňanská scéna neumožní využití některé divadelní techniky (např. propadla, točna, tahy), doplnili jsme scénu obří LED stěnou, na níž jsme vytvořili spoustu animací a projekcí k dotvoření dokonalého diváckého zážitku!

Stejně tak se těší na prkna, která znamenají svět i herci, zpěváci, tanečníci, muzikanti ... z kasovního trháku Sestra v akci s Lucií Bílou v hlavní roli. Sestra se představí dokonce jako první, už v pátek 2. července od 19:00 hod. To je mimochodem obvyklý čas začátku všech "karlínských" představení.

Třešničkou na pomyslném dortu Muzikálového léta jsou i koncertní verze dalších kusů - muzikálu Jesus Christ Superstar a Carmen. Ta je mimochodem nejúspěšnějším a nejdéle uváděným muzikálem divadla. Navíc bude tento koncert ve středu 21. července 2021 zároveň derniérovým rozloučením s Carmen s Lucií Bílou, Václavem Noidem Bártou, Dashou, Tomášem Traplem a spoustou dalších špičkových umělců v hlavních rolích.

Férovou nabídkou divákům je i 100% záruka vrácení peněz v případě, že by se z důvodu (nepředpokládaných!) vládních nařízení nemohla představení do konce léta odehrát!

Nenechte si ujít Muzikálové léto! Vstupenky na www.hdk.cz, kde se také aktuálně dozvíte, jak přijít do hlediště vybaven potvrzením o "bezinfekčnosti" či o použití (nebo třeba už ne) ochrany dýchacích cest. Podpořte divadlo a umělce tím, že se přijdete pobavit do hlediště na Letní scéně Hudebního divadla Karlín v areálu výstaviště PVA Expo Praha Letňany.

Text i foto: Petr D. Mráček