Hudební festival Zlatá Pecka přesouvá některé koncerty na začátek příštího roku

30.10.2020

Neformální hudební festival v Chrudimi, založený pěvkyní Dagmar Peckovou, svůj čtvrtý ročník letos neuskuteční v původně plánované podobě. Přesto neruší některé koncerty, ale přesune je na první část roku 2021. Prodané vstupenky na vybraná představení zůstávají v platnosti, ostatní dostanou zájemci zpět.

Letošním mottem čtvrtého ročníku Zlaté Pecky, který měl začít v sobotu 31. října je "S hudbou kolem světa za 8 dní." Organizátoři se snažili udržet posunutý a zkrácený festival do poslední chvíle, situace, související s pandemií Covid-19, ale ukázala, že jakýkoli termín do konce roku je nereálný.

"Naším nejdůležitějším úkolem je zachovat si zdraví a pozitivní mysl. Jen ta nám dává vyhlídky na budoucnost, abychom živou kulturu mohli opět přijímat plnými doušky a těšit se z jejího požehnání. Dohodli jsme se s kolegy, že se jen tak nevzdáme a že alespoň některá představení uskutečníme během března a dubna příštího roku. Určitě k nim přibalíme nějaký další příjemný hudební počin! Těším se na vás všechny v lepším čase," říká Dagmar Pecková.

Nové termíny následujících představení budou oznámeny počátkem listopadu 2020, prodané vstupenky na tyto představení zůstávají v platnosti:

DASHA A BIG BAND Chrudim
Původní termín 3. listopadu 2020, Chrudim - Muzeum - Fibichův sál

TALENTISSIMO - Zlatá Pecka podporuje mladé talenty
Původní termín 6. listopadu 2020, Hlinsko

Gentlemen Singers - Hudba bez hranic
Původní termín 8. listopadu 2020, Holice - ZUŠ Karla Malicha

TALENTISSIMO
Původní termín 19. listopadu 2020, Praha 4 - Hudební sál Nuselské radnice

Více informací najdete na www.zpfestival.cz a FB profilu Zlata Pecka - hudební festival.