Hyundai a Kia oznamují investici do společnosti Aurora s cílem urychlit vývoj technologií pro autonomní vozidla

18.06.2019

Společnosti Hyundai Motor Group (HMG) a Aurora Innovation Inc. dnes oznámily, že Hyundai Motor Company a Kia Motors Corporation uskutečnily investici do společnosti Aurora s cílem urychlit vývoj technologií pro autonomní vozidla.

Tento krok upevní dosavadní strategické partnerství, které společnosti uzavřely v roce 2018. Hyundai, Kia a Aurora v jeho rámci spolupracují na technologiích autonomního řízení, nalézajících uplatnění v modelu Hyundai NEXO s palivovými články. Společnosti se na základě nové investice dohodly na rozšíření výzkumu, který se zaměří na širokou škálu modelů. Součástí dohody je také vytvoření optimální platformy pro autonomní vozidla Hyundai a Kia.

"Aurora je vedoucím inovátorem v oblasti technologií pro autonomní jízdu a těšíme se, že s touto společností vytvoříme ještě pevnější partnerství a spolupráci," řekl Youngcho Chi, prezident a ředitel pro inovace ve společnosti Hyundai Motor Group. "Úzká spolupráce s oborovými lídry na celém světě nám pomůže vyvinout pro naše zákazníky zcela autonomní vozidla, která budou bezpečná a inovativní."

Společnost Aurora si od svého založení rychle zajistila postavení oborového lídra ve vývoji technologií pro autonomní řízení. Systém autonomního řízení Aurora Driver zahrnuje lidarové, radarové a kamerové senzory, které zaznamenávají okolí vozidla, a řídicí jednotku, která používá softwarové moduly pro vnímání okolního světa a plánování bezpečné trajektorie jízdy. Vozidla Hyundai a Kia s integrovaným systémem Aurora Driver budou disponovat ještě lepší schopností sledovat měnící se okolní prostředí, reagovat na změny a přizpůsobovat se jim.

"Z pokroku, jehož jsme dosáhli s týmy Hyundai a Kia, máme velkou radost," řekl Sterling Anderson, spoluzakladatel a produktový ředitel společnosti Aurora. "Společně se všemi partnery našeho ekosystému se blížíme k realizaci výkonné platformy, jejíž přednosti přispějí k rychlému rozšíření technologie pro bezpečnou autonomní jízdu."

Partnerství značek Hyundai a Kia se společností Aurora je součástí nepřetržitého úsilí HMG o vedoucí postavení v oblasti autonomní jízdy. Hyundai IONIQ v roce 2017, v rámci veletrhu CES v Las Vegas, úspěšně předvedl technologie pro autonomní jízdu v městském prostředí. Hyundai také představil flotilu autonomních vozidel, vybavených technologiemi autonomní jízdy úrovně 4, na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu.

Plány společnosti Hyundai Motor Group v oblasti budoucí mobility zahrnují komercializaci autonomních vozidel úrovně 4 do roku 2021. Nejprve budou v chytrých velkoměstech uváděny do provozu flotily autonomních robotických vozidel taxislužby. HMG obohatí životy svých zákazníků poskytováním opravdu "svobodné mobility", kterou umožní překonání současných omezení automobilů a řidičů.