I vy se chcete v novém roce dostat do formy?

25.01.2022

Pokud byste se svých známých zeptali, jaké si dali předsevzetí, pravděpodobně by většina z nich odpověděla, že chtějí začít s cvičením, případně cvičit pravidelněji. Jestli je to i váš cíl, poradíme vám, jak se motivovat i to, jakých chyb byste se měli vyvarovat.       

Většina odborníků se shoduje v tom, že ještě stále dávají mnozí z nás přednost příliš radikálním, no krátkodobým řešením. V tomto případě ale zkratky nefungují a místo drastických diet bychom měli upřednostnit udržitelný životní styl, který je kombinací vyváženého jídelníčku a pravidelného pohybu.

Začněte pomalu

Výsledky bychom chtěli vidět co nejdříve, a proto si hned na začátek stanovíme nereální cíle a při cvičení se přeceňujeme. Takovýto přístup často vede k tomu, že k cvičení začneme cítit odpor nebo si dokonce přivodíme zranění. Odborníci doporučují začít zlehka, ze začátku úplně postačí i 30 minut rychlé chůze denně, případně půlhodinové kardio cvičení 2-3krát do týdne.

Vytvořte si prostor na cvičení

Kolikrát jste měli v plánu jít do fitness centra, ale ráno jste jenom rezignovaně vypnuli budík a spali dál? Zřiďte si fitness centrum doma. Nemusíte si hned kupovat drahé vybavení, hodně cvičení můžete dělat i se základním nářadím nebo jenom s vlastní váhou. I méně intenzivní, ale pravidelné cvičení 2-3krát do týdne vám přinese větší užitek jako intenzivní, ovšem jenom občasný trénink ve fitness centru. Jestli to s cvičením myslíte vážně, na Fitness4U najdete všechno od podložek na cvičení, přes činky až po běžecké pásy, rotopedy nebo cyklo trenažéry. Teď můžete při objednávce využít i Fitness4U slevový kód a výrazně ušetřit.

Pozor na zbytečné kalorie

Mnozí začátečníci často dělají chybu v tom, že se po cvičení zvyknout pravidelně odměňovat nezdravými sladkostmi, které se v počtu kalorií nejednou vyrovnají celému obědu. Nezpomalujte svůj pokrok a pokud máte chuť na sladké, radši sáhněte po zdravější variantě. Na Benu lékárna najdete proteinové sušenky, tyčinky nebo oříšková másla. Použijte při nákupu Benu slevový kód a získejte na svůj nákup slevu.

Motivujte se

Sepište si svoje cíle na papír a za každý splněný úkol se odměňte. Případně si kupte stylové oblečení na cvičení, které vám bude líto nechat jenom tak ležet ve skříni. V případě, že nechcete investovat hodně peněz do sportovního oblečení, které se častým praním může zničit, využijte Cropp výprodej a sestavte si stylové outfity za zlomek ceny.

komerční sdělení