IMODIUM oznámili nové album a výroční koncert ve stylu Tuláků

20.01.2024

Česká rocková skupina IMODIUM, která nedávno oslavila významné změny ve své sestavě, představila nejnovější singlovou novinku s názvem "Tuláci".

Skladba nejenže naznačuje chemii nové sestavy, ale slibuje také vzrušující posun v jejich zvuku.

V posledních týdnech loňského roku překvapili členové IMODIUM své fanoušky rozsvícením hudebních lamp a následuje oznámení o zásadní změně v sestavě. Dosavadního bubeníka a zakládajícího člena Kárla nahradil Adam Jánošík, který je známý z kapely The Atavists. S touto nově nabitou energií vstupují do roku 2024, plní síly a rockové vášně.

Singl "Tuláci" je jedinečnou ukázkou nového zvuku skupiny a doprovází ho vizuálně působivý klip, který můžete shlédnout zde. Tato novinka slibuje, že bude pouze první ochutnávkou z připravovaného alba, které IMODIUM plánuje pokřtít 4. dubna 2024 v pražském Foru Karlín. Tento koncert bude zároveň oslavou 20. výročí od vydání jejich eponymního debutu.

S radostí ohlašují také změny ve sestavě a vysvětlují, že Kárl, který se rozhodl opustit kapelu, zůstává neodmyslitelnou součástí a bude se nacházet na výročním koncertu. Novým členem za bicími je dlouholetý kamarád Adam Jánošík.

Thom Fröde, zakladatel kapely, komentuje nový singl a změny ve zvuku kapely: "Čím jsme starší, tím víc paradoxně vnímáme při tvorbě volnost. Věci se dějí tak, jak je momentálně cítíme. Imodium svůj zvuk dávno našlo, jen ho teď trochu modernizovalo příchodem Adama! Má jiný styl hry a myšlení nad tvořením jako takovým. Na albu tedy bude jedna skladba celá přímo od něj.

K doprovodnému klipu dodává basák Ronoon: "Tentokrát jsme chtěli čistě 'image' video, jednoduše ukázat kapelu v nové sestavě. Chaply ale zavolal, že element 'femme fatale' je pro něj dost nosnej a že by tam nějakou rád měl. Proto je tam ještě jeden důležitý prvek, a tím je krásná Vlasta Ulrichová,"

"Tuláci" jsou již třetím singlem z připravovaného alba, které by mělo spatřit světlo světa během letošního jara. Souběžně s albem pracuje kapela také na výročním koncertu, který slibuje být jejich dosud největší samostatnou show. Plánují také vytvoření dokumentu, který bude inspirovat mladé hudebníky a ukáže, že i kapela může dosáhnout významných úspěchů.

Pro vstupenky na výroční koncert v pražském Foru Karlín a další aktuality doporučujeme sledovat oficiální facebookový profil kapely. Pro mediální dotazy a PR kontaktujte Lukáše Kadeřábka z SUPRAPHON a.s., a pro management a booking kontaktujte Martinu Jablanovskou.

Autor: Lukáš Krajčo
Foto: Vítek Paraska