Indukční separátor pro vaši firmu? Nechte si zpracovat nabídku

22.01.2021

Hledáte do své firmy průmyslové řešení v podobě indukčního separátoru? V tom případě je důležité, abyste našli takové řešení, které bude přesně odpovídat vašim potřebám průmyslového nasazení. Indukční separátor má totiž své využití samozřejmě v celé škále průmyslových odvětví.

Separace kovů dle vašich požadavků

Indukční separátory se používají k oddělení kovů od nekovových materiálů. Samotný separátor je složen z indukčního magnetického válce a pásového dopravníku. Na takový indukční Eddy current separátor si můžete nechat také vypracovat nabídku na základě své konkrétní poptávky. Díky tomu si můžete zakoupit řešení, které potřebujete konkrétně pro své použití. A jak jsme již zmínili v úvodu, využití indukčního separátoru připadá v úvahu v nejrůznějších odvětvích průmyslu, typicky třeba:

  • Recyklace a likvidace odpadů
  • Sklářský průmysl

Zejména v recyklaci a likvidaci odpadů, případně také elektrických zařízení, je nutno často využít právě tohoto typu separace. Separátor Eddy current odděluje nemagnetické kovy, kde patří třeba hliník, měď či mosaz, od materiálů, které nejsou kovové, což může být třeba plast, papír či dřevo apod. Někteří dodavatelé těchto strojů vám dnes jsou schopni zajistit také vyzkoušení separace u vašeho typu materiálu. Budete tak mít maximální jistotu, že bude separátor fungovat opravdu dle vašich očekávání.

Další související technická řešení

U průmyslových strojů se samozřejmě využívá nejrůznějších pohonů. Ty si můžete dokoupit jako příslušenství, podle toho, co vám bude ve vašem průmyslovém nasazení nejlépe vyhovovat. Příkladem může být špičkové lineární vedení, které slouží k provádění lineárního pohybu. Také v souvislosti s tříděním materiálu prostřednictvím separátoru, může být potřeba zajištění dopravy materiálu z bodu A do bodu B. Typicky se to řeší za využití lineárního vedení vodícím systémem obsahujícím kolejnici a vozík.