Jak chytrá skladovací technologie dokáže zefektivnit využití pracovní plochy

18.03.2021

Prostorové možnosti skladu nejsou nekonečné. Vzhledem k tomu, že výše pronájmu skladových prostor se většinou odvíjí od jejich rozměrů, je třeba najít způsob, jak na určité podlahové ploše uskladnit co nejvíce materiálu.

Řešením bývají vysoké regály a regálové systémy. Ty lze spolehlivě spojovat a vytvořit tak obrovský úložný systém pro nejrůznější druhy skladovaného zboží.

Potřebujete policové nebo paletové regály?

Lze vybírat z různých typů regálů do skladu, které se liší svými rozměry, ale i nosností a vlastnostmi. Pro uskladnění menších položek budou nejvhodnější regály s plastovými boxy nebo přepravkami různých velikostí. V těch se neztratí ani drobné součástky. Jednotlivé boxy navíc můžete označit štítkem.

Do skladu pneumatik se zase hodí speciální regály na pneumatiky, které umožňují efektivní uskladnění právě tohoto typu zboží. Delší položky, jako trubky či latě, pak snadno uložíte do konzolových regálů.

Pro pytle či krabice s různým typem zboží zvolte klasický policový regál. Pokud se ale produkty nacházejí na paletách, bude nejlepší paletový regál, který je konstruován tak, aby zvládl pojmout vždy určitý počet klasických palet vedle sebe. Výšku jednotlivých polic pak lze nastavit dle potřeby.

Nové technologie rozšíří funkce skladu

Efektivním řešením, které dokáže ušetřit spoustu času, starostí i prostoru, jsou pak chytré regálové systémy a skladovací technologie. Nejde pouze o klasické nosníky a police, ale o samostatný ekosystém, který se postará nejen o skladování, ale zvládne i další procesy a tím značně rozšíří možnosti a funkce skladu.

Spolehlivá technologie, která si s většinou úkolů poradí sama, to je budoucnost skladování. Její výhodou je i rychlost, s níž dokáže manipulovat s paletami. Obzvlášť ve skladech u výroben, kde na rychlosti vydávání závisí právě i výroba samotná, je efektivita zásadní. Podobně jako v e-shopových skladech: tam pro změnu tempo vyskladňování ovlivňuje počet odbavených objednávek.

Automatizaci, chytré zaskladňování i vydávání zboží a další procesy, to vše nabídne technologie Radioshuttle. Navíc díky ní dokážete naplno využít možností skladu: ve srovnání s klasickými regály totiž s Radioshuttle uskladníte na stejné podlahové ploše až dvojnásobek palet.

Zkuste ve svém skladu něco nového

Bojujete-li s nedostatkem prostoru ve skladu, uvažujte o chytrém řešení v podobě skladovací technologie, která ušetří nejen místo. Odpadnou i další starosti a zaměstnanci skladu tak budou mít více času na jiné úkoly.

komerční sdělení