Jak na pigmentové skvrny

24.06.2021

I vás trápí pigmentové skvrny? Prozradíme vám, jak proti nim účinně bojovat a rovněž vám dáme pár doporučení, která pomohou předcházet jejich vzniku. 

Pigmentové skvrny známe i pod názvem "stařecké" či "sluneční" skvrny. Jde o nerovnoměrnou pigmentaci v podobě fleků hnědé až černé barvy. Často se o hyperpigmentaci hovoří v souvislosti s působením slunečního záření, protože právě to patří k jedné z nejčastějších příčin, proč vznikají. K jejich vzniku však přispívají i další faktory, jako jsou hormonální změny, věk nebo užívání některých léků.

Jak proti nim bojovat

V případě, že prevence nezabrala a všimli jste si, že i na vaší tváři a těle se začaly objevovat pigmentové skvrny, nezoufejte. Existuje několik způsobů, jak s nimi jednou provždy zatočit. V některých případech k tomu postačí i běžně dostupné lékárenské a kosmetické přípravky. Využijte Benu slevový kód nebo Lekarna.cz slevový kód a vyberte si některý z inovativních přípravků, které cíleně řeší tento problém.

Jaké produkty zvolit? Můžete sáhnout po výrobcích, které snižují produkci melaninu, a tím pádem odstraňují příčinu vzniku takových skvrn. Mnohé produkty zaměřené na léčbu tohoto problému, obsahují bělící složky, které dokáží skvrny odstranit, případně jich zjemnit. Při pravidelném používání nejen redukují jejich počet, ale také zabraňují jejich opětovnému výskytu. Připravte se však na to, že nezmizí ze dne na den. První výsledky uvidíte až po několika týdnech pravidelného používání. Pokud jsou na vaše pigmentové skvrny tyto přípravky příliš krátké, můžete se svěřit do rukou odborníků. K účinným metodám odstraňování hyperpigmentace patří chemický peeling, laser nebo ošetření pomocí intenzivního pulzního světla.

Prevence je základ

Některé faktory, které jsou zodpovědné za vznik pigmentových skvrn, sice nemůžeme ovlivnit, ale vzniku fleků, které způsobuje nechráněný pobyt na slunci, víme zabránit. Vyhněte se nadměrnému pobytu na slunci a snažte se co nejvíce času trávit ve stínu nebo pod slunečníkem. Každý den používejte přípravky s ochranným SPF faktorem. Doporučuje se minimálně SPF 30. Nezapomínejte na to, že ochranné krémy je třeba nanášet i v případě, že je venku zataženo. Před slunečními paprsky se chraňte i oděvem, kloboukem a slunečními brýlemi.

Nesmírně důležitá je i správná péče o pleť. Používejte pravidelně peeling, který odstraňuje odumřelé kožní buňky a působí účinně v boji proti skvrnám. Rovněž do své kosmetické taštičky zařaďte produkty s antioxidanty, které pomáhají sjednotit tón pleti.

Zapomeňte na,, ověřené "domácí recepty

Odborníci varují před různými domácími návody na odstranění pigmentových skvrn. V žádném případě se je nesnažte odstranit pomocí citronu, zázvoru nebo jedlé sody. I když tyto návody vypadají neškodně, hrozí vám při nich poškození pokožky.

komerční sdělení