Jak obchodovat měnový pár EUR/USD

15.07.2021

Jelikož měnový pár EUR/USD reprezentuje dvě největší světové ekonomiky, vyznačuje se vysokou likviditou a také vysokou volatilitou, což z něj činí jeden z nejoblíbenějších a nejobchodovanějších měnových párů na světě.

Kdy obchodovat měnový pár EUR/USD?

Přestože je forexový trh otevřen 24 hodin denně, 5 dní v týdnu, neznamená to, že byste měli obchodovat, kdykoli se vám zachce. Abyste snížili riziko a zvýšili pravděpodobnost správného odhadu vývoje trhu, je vhodné obchodovat, když je měnový pár nejvíce aktivní a probíhá velký objem transakcí. Podle toho, jestli obchodujete evropskou nebo americkou seanci, jde o 8:00 - 17:00 našeho času pro evropskou seanci (Londýn) a 13:00 - 21:00 pro americkou seanci (New York).

Strategie pro obchodování EUR/USD

Strategie odražení od supportu či rezistence

Vývoj měnového páru EUR/USD často osciluje nahoru a dolů v cenovém kanále ohraničeném pomyslnými čárami, tzv. supporty (dole) a rezistencemi (nahoře). Na těchto hranicích má cena tendenci se odrážet zpět, aby zamířila k opačné straně kanálu. Identifikace těchto supportů a rezistencí, nejlépe na vyšším časovém rámci, může být skvělým vodítkem pro předpověď obratu dosavadního trendu.

Proražení supportu či rezistence

Supporty a rezistence fungují jako bariéry, které dokážou cenu otáčet zpět. Pokud však dojde k jejich proražení, většinou následuje velmi prudký pohyb ve směru proražení. Je to způsobeno tím, že za hranicí supportu/rezistence se nachází velké množství čekajících příkazů ve směru dosavadního trendu - stop lossů obchodníků spekulujících na odražení, i příkazů obchodníků, kteří naopak očekávali proražení.

Tipy pro obchodování měnových párů

  • Předtím než otevřete obchod, zkontrolujte si hodnotu pákového efektu.

  • Zvolte správný obchodní objem nebo lot, se kterým chcete obchodovat.

  • Zvolte vhodný Stop Loss a Take Profit.

V případě pákového obchodování mohou být vaše ztráty prakticky neomezené. Nikdy se proto nepouštějte do obchodu bez předem stanoveného Stop Lossu. Je mnohem lepší přijmout ztrátu několika desítek či stovek dolarů, než přijít o celý účet v případě velkého pohybu.

komerční sdělení