Jak připravit romantiku u krbu

22.12.2020

Plánujete si užít Vánoce v pohodlí domova a případně vyrazit jen s partnerem na horskou chatu? Nic se nevyrovná romantice u krbu. Tu si však připravíte i doma a nebudete muset za romantikou cestovat. Víte, jak si užít doma nezapomenutelnou atmosféru?

Klidné prostředí

I když většinu z nás čeká na konci roku shon a do nového roku se snažíme vykročit pravou, málokdy zvládáme odložit povinnosti a věnovat se i odpočinku. Dejte si letos předsevzetí, že se naučíte odpočívat a do svého života vnesete klid. Zpomalte a prožívejte pohodové chvíle se svými blízkými, přestaňte zbytečně křičet na děti nebo na partnera. Obklopte se klidem a užívejte si každou chvíli.

Útulný domov

Zařiďte si svůj domov podle toho, abyste se v něm cítili dobře. Nemusíte mít zařízeno podle posledních trendů, raději se zaměřte na útulnost. Do útulného domova se vám bude lépe vracet z práce, z cest, a dokonce i z dovolené. Útulně zařízený dům poznáte i podle toho, že se k vám návštěvy i příbuzní neustále jen hrnou, věřte, že je jim u vás opravdu dobře.

Polštáře a přehozy

Romantiku u krbu spojte s pohodlím. Nezapomeňte na polštáře, přehozy a chlupaté deky. I když krb sálá teplem a pomocí dřevěných briket prodloužíte dobu výhřevnosti, vezměte si s sebou ke krbu i chlupaté papuče, teplý župan nebo oblíbené vánoční pyžamo, případně pohodlný overal.

Svíčky

Hořící krb evokuje romantickou atmosféru stejně jako svíčky. Na krbovou římsu umístěte oblíbené svícny, případně vedle krbu postavte lucerny. V zimních měsících svíčky oceníte nejen pro intimní osvětlení, ale také pro vytvoření té správné nálady.

Teplo domova

Zatopte si v krbu dřevem, dřevěnými briketami nebo peletami. V zimě tak výrazně ušetříte za topení plynem nebo elektřinou a spojíte tak praktické a užitečné s příjemným. Brikety a dřevěné pelety navíc nezabírají doma takové místo, jako uskladnění dřeva. Před krb umístěte kožešinu a uvidíte, že se na tomto místě budete vyhřívat stejně tak rádi jako například domácí mazlíčky, ať už se jedná o kočky nebo psy.

Víno a delikatesy

K příjemně strávenému večeru si nezapomeňte připravit něco dobrého na zub. Začněte vínem nebo šampusem, připravte k němu talíř sýrů, případně jednohubky s ovocem a zeleninou. Skvěle se hodí také zeleninové chipsy nebo oblíbené oříšky. Užijte si večer podle sebe, s příjemnou romantickou atmosférou a ve skvělé společnosti svých blízkých.

Fotka od Free-Photos z Pixabay