Jak se liší zimní a letní skladování u plachtových hal?

14.02.2023

Plachtové haly se v posledních letech velice rozšířily jako jednoduché, rychlé realizovatelné, a hlavně levné rozšíření stávajících zastřešených prostor. Využít se přitom dají celoročně, jen s malými obměnami ve vybavení, jak tedy využít plachtové haly v letní a zimní sezóně a na co při tom myslet?       

Používáte plachtovou halu jako sklad? Dejte si pozor na adekvátní teplotu

Ať už se rozhodnete ve vaší plachtové hale skladovat zemědělskou techniku nebo uskladnit sklizené plodiny, měli byste si dávat pozor na teplotu uvnitř haly. Zejména v případě skladování plodin by mohla být nevhodnou teplotou postižena jejich jakost, proto je potřeba myslet i na vybavení plachtových hal.

Pokud chcete halu využívat i v zimních měsících pro skladování plodin je vhodné poohlédnout se po vytápění. To může být elektrické, plynové případně i olejové. Vytápění haly si kromě nákupu můžete i pronajmout, a to třeba i u specialistů na plachtové haly.

Úplně stejný neblahý účinek pak mohou mít i vysoké letní teploty, to však můžete hravě vyřešit díky klimatizaci. Halu tak můžete využívat na skladování plodin i v létě, případně s ní vyrazit třeba na veletrh, aniž byste se museli bát o komfort vašich zaměstnanců a zákazníků.

Základem bezpečného užívání skladovacích hal je jejich osvětlení

Na kvalitní osvětlení skladovacích hal se často opomíná, a přitom je velmi důležité především v zimních měsících, kdy jsou dny opravdu krátké. Bez instalace kvalitního a bezpečného osvětlení se tak doba jejich denního aktivního využívání podstatně zkracuje. Nejideálnější je pak nejen vnitřní, ale i vnější osvětlení v oblasti vstupu, díky kterému bude hala lépe chráněna před nezvanými návštěvami.

Kvalitní podlaha se hodí v letních i zimních měsících

Do každé plachtové haly je možné si pořídit i podlahu, díky ní bude třeba práce s těžkými břemeny bezpečnější a jednodušší. Zejména při jarní oblevě nebo intenzivních letních bouřkách bývá častým trápením rozbahněný terén, a na kterém je velmi snadné uklouznout. Do plachtových hal se tak často instalují dřevěné nebo kazetové podlahy, jež tato rizika eliminují.

Zdroje: Shutterstock

Redakce