Jak si udržet letní opálení i v chladnějších měsících?

22.10.2022

Poctivě jste se přes léto slunili, abyste dosáhli svého vysněného tónu opálení? Skončí srpen a může se zdát, že zase vyblednete do původní bělosti. Vaše bronzová barva ale nemusí nutně zmizet ani přes zimu. Jak si opálení udržíte?

Hydratujte pokožku

Aby pokožka zůstala krásná, jemná a sametová, je potřeba ji pravidelně mazat a hydratovat. Vyživovací přípravky nanášejte ideálně ráno i večer. Krémy, oleje apod. aplikujte hned po sprše nebo koupeli, kdy je kůže "nacucaná" vodou a mastná vrstva v ní potřebnou dávku hydratace uzamkne.

Peelingujte (ale ne moc často)

Peeling je užitečný pomocník, který odstraňuje zbytky odumřelé kůže a tím pokožku rozzáří a nechá vyniknout opálení. Nemusíte se bát, že byste si peelingem opálení vydřeli (bronzové tóny sídlí pod svrchní vrstvou kůže). Aby peeling fungoval co možná nejefektivněji, dodržujte následující pravidla:

  • Peelingujte jednou za 14 dní.
  • Aplikujte jej pouze na vlhkou pokožku.
  • Pokožku příliš nedřete a netlačte na ni.
  • Po peelingu kůži pořádně promastěte krémem či olejem.

TIP: Jak na výrobu vlastního domácího tělového peelingu?

Správný peeling by měl obsahovat hrubé částice, které odstraní odumřelé buňky, a další složku, která o pokožku dokáže pečovat. Jednoduše smíchejte kávový "lógr" s olivovým nebo s jakýmkoliv jiným olejem, který máte doma. Na závěr do směsi zamíchejte hrubozrnnou sůl, která udrží pokožku hydratovanou a navíc váš domácí peelingový výrobek zakonzervuje.

Nebojte se samoopalovacích krémů

Pokožka bez slunečního svitu přirozeně bledne. Důkladná péče v podobě hydratace a peelingu sice tento proces zpomalí, ale opálení zcela nezachrání. Proto je potřeba sáhnout po beauty asistentovi jménem samoopalovací krém. V dnešní době na trhu naleznete nepřeberné množství kvalitních produktů, které vaší kůži dodají kýžený efekt a zároveň o ni pečují. A na co si dát při používání samoopalovacích přípravků pozor? 

  • Před aplikací použijte peeling a zapracujte na hydrataci (pokud bude kůže suchá, mohou vzniknout fleky).
  • Nenatírejte samoopalovák ihned po holení, barva pak tvoří na pokožce tečky - jelikož zalézá do pórů po oholených chloupcích.
  • Na obličej používejte speciální přípravky k tomu určené, jelikož je zde pokožka citlivější než na zbytku těla.

Zdroj obrázku: L Julia / Shutterstock.com

komerční sdělení