Jak si vybrat lyžařskou školu?

11.12.2020

Všichni dobře známe ten pohled, kdy hned vedle svahu za páskou se prohání skupina dětí kolem barevných fáborků s instruktorem, a my si říkáme, jak jim to hezky jde. Možná, že přemýšlíte sami o tom, že byste potřebovali pomoct a, i přes každoroční zimní radovánky na svahu, trošku dopilovat techniku. 

Díky stále větší oblibě všech zimních sportů, se přizpůsobily lyžařské školy nejen našim ratolestem, ale i dospělým. Pokud jste tedy také přemýšleli, že ji navštívíte, zde je pár tipů, jak vybrat tu nejlepší.

Předem prověřte

Můžete dát nejen na doporučení od známých, ale naštěstí díky internetu a různým diskuzím, se k vám dostanou také objektivní informace od dalších účastníků. "Sto lidí, sto chutí", říká se, proto je lepší znát více názorů a pohledů. Narazíte jistě i na webovky jednotlivých lyžařských škol, které vám hodně napoví o zaměření, kvalitě, ceně, personálu i možnostech, jako třeba online rezervace času s instruktorem.

A pokud nevěříte internetovým názorům, stále máte možnost prohlédnout si instruktory na svahu v akci.

Individuálně či skupinově

Obecně platí, že individuální lekce, kdy se daný instruktor věnuje jen vám, je vždy efektivnější a přímo ušitá na míru. V podstatě za celodenní čas strávený na skupinovém tréninku, vám budou stačit klidně i tři hodiny soukromé lekce. Avšak samozřejmě vše je vykompenzováno jednak cenou, ale také schopností se rychle učit. Pro někoho můžou být větší skupinky příjemnější, protože získá více času si nově nabytou dovednost upevnit.

Za skupinovou výuku zaplatíte většinou přibližně dvě stě padesát korun za hodinu a patnáct set za celý den. U individuální lekce je to pak šest set za hodinu a až tři tisíce na celý den.

Své vybavení či půjčené

Pokud plánujete vyzkoušet nějaký zimní sport, o kterém nevíte, zda vás chytne, pak jistě uvítáte i zapůjčení lyžařského vybavení. Na dlouhodobé užívání se ale cenově nevyplatí. Je třeba si dát také pozor na ošetření po předchozích účastnících - vydezinfikované boty, navoskované a čisté lyže a snowboardy.

Vhodný lektor

Samozřejmě je vše také o lidech a výukových stylech. Někdo ocení, když je na něj učitel přísný. Pokud ale chcete raději milou a laskavou paní, která s vámi bude mít trpělivost a učit vás jako malé dítě, nebojte se si o to při objednávce říci. Navíc většina škol již nabízí i možnost zvolit si konkrétního instruktora - třeba toho, kterého jste viděli v akci na svahu, a líbil se vám.

Omrkněte detaily

Rozhodování také často ovlivňují úplné maličkosti. Je dobře upraven tréninkový svah? Jak se k vám chová obsluha? Mají instruktoři stejné profesionální zimní oblečení a zajímají se o vaše požadavky a představy?

Nebojte si vše přizpůsobit svým představám. Jde o vaši spokojenost!

komerční sdělení