Jak si vybrat sluchátka, se kterými budete naprosto spokojeni

06.04.2023

Rádi si vychutnáváte příjemné okamžiky ve společnosti své oblíbené hudby? Sledování televize je pro vás mnohem snazší se sluchátky na uších, protože vaši sousedé jsou příliš hluční? Investujte do kvality a užijte si ten nejlepší možný zážitek z hudby, podcastů i filmů díky novým sluchátkům.

Pestrý výběr sluchátek

Nevíte, jaká sluchátka jsou na výběr? Nevyznáte se v jejich nabídce? Otevřete si stránky okay.cz a podívejte se, která vám padnou do oka. Jak sami uvidíte, výběr je velmi pestrý a prvním krokem je rozhodnutí, jaký typ sluchátek si vlastně přejete.

Z čeho máte na výběr?

  • True Wireless sluchátka,
  • bezdrátová sluchátka,
  • drátová sluchátka.

V čem se od sebe jednotlivé druhy sluchátek liší a jaké jsou jejich hlavní výhody?

True Wireless sluchátka

Naprosto unikátní technologií jsou True Wireless sluchátka, která jsou doopravdy bezdrátová, protože ani k jejich nabíjení nejsou potřeba žádné dráty. TW sluchátka můžete nosit kdykoliv u sebe, protože jejich součástí je praktická a velmi kompaktní krabička, jež zároveň funguje jako dobíjecí stanice. Jak je tedy patrné, mezi True Wireless sluchátka se řadí pouze špunty do uší.

Bezdrátová sluchátka

O něco méně bezdrátová jsou klasická bezdrátová sluchátka přes hlavu. Zatímco při nošení vám nikde nepřekáží žádný drát a můžete si užívat poslech své oblíbené skladby, při nabíjení je nutné připojit k nim drát nebo je zapojit do nabíjecího doku, který je přeci jen znatelně větší než krabička u TW sluchátek.

Drátová sluchátka do uší

Klasikou mezi drátovými sluchátky jsou špunty a další pecičky, které si jednoduše píchnete do uší a máte vyhráno. Než byla na trh uvedena první bezdrátová sluchátka, kabely byly součástí života mnoha z nás. S drátovými špunty na uších jste mohli v ulicích potkávat sportovce, manažery, maminky s kočárky, ale také studenty. Drátová sluchátka do uší jsou zkrátka nestárnoucí klasikou a rozhodně se vryla do dějin, a proto není vůbec žádnou ostudou, pokud stále patříte k jejich fanouškům.

Drátová sluchátka přes uši

Patříte-li k milovníkům staré školy, určitě nedáte dopustit na drátová sluchátka přes uši. Jejich výběr je velmi pestrý a k oblíbencům na trhu patří hned několik značek. Toužíte-li si dopřát kvalitní poslech hudby s drátovými sluchátky přes uši, podívejte se na nabídku následujících výrobců:

  • Marshall,
  • Koss,
  • Sony.

Přestože sluchátka těchto značek jsou o něco dražší, při jejich nákupu máte jistotu, že s nimi budete skutečně spokojeni a společnost vám budou dělat několik let.

Která sluchátka jsou pro vás tou nejvhodnější variantou? Nedáte dopustit na tradiční a ověřená drátová sluchátka nebo raději preferujete moderní drátové varianty? Všechny varianty mají svá pro a proti a záleží na vašich osobních preferencích.

Zdroj obrázku: Olena Deriabina / Shutterstock.com