Jak si vyrobit tylovou sukýnku: zvládne to i naprostý začátečník

01.04.2021

Líbí se vám tylové sukně, které na fotkách vypadají jako vystřižené z pohádek? Sluší nejenom malým slečnám, ale i dospělým ženám. Jejich ceny jsou poměrně vysoké, ale naštěstí se dají jednoduše vyrobit. Chce to jen ten správný materiál a trochu trpělivosti a času.

Jakou barvu zvolit

Před samotnou výrobou tylovky je potřeba si rozmyslet, v jaké barvě ji chcete vyrobit. A hlavně kolik spodniček vůbec chcete. Z toho se pak odvodí, kolik materiálu budete potřebovat - a můžete se vrhnout do prohlížení barevných palet a vybírání vaší vysněné barvy.

Materiál na výrobu a postup přípravy

K samotné výrobě budete potřebovat tyl, látku na podšívku, širokou gumu do pasu (ideálně v barvě tylu nebo nějakou, která se bude k sukni hodit), šicí stroj, nůžky a nitě. Pokud máte jasno v tom, jak dlouhou chcete tylovou sukni mít, stačí pouze naměřit zbylé rozměry.

Jak na to?

  1. Začněte přeměřením v pase a k naměřené hodnotě přidejte 2 centimetry - a dostanete celkovou délku gumy.
  2. Další hodnotou, kterou budete k šití potřebovat, je obvod boků. Tuto hodnotu vynásobíte dvěma a získáte celkovou délku podkladové látky.
  3. Její výšku si jednoduše naměřte přiložením k bokům - a zvolte o něco kratší rozměr, než bude výsledná sukně, neboť tyl bude podkladovou látku přesahovat.
  4. Obvykle se volí dvě vrstvy tylu, ale pokud chcete mít sukni pořádně bohatou, můžete přidat i další vrstvy.

Nápaditost především

Pokud nevíte, kde tyl sehnat, nebo je výběr ve vaší galanterii neuspokojivý, podívejte se na internet. Například e-shop Bubulakovo má natolik široký výběr látek, že je skoro nemožné si nevybrat. A hlavně nenabízí pouze jednobarevné varianty, nýbrž i různě zdobené a s přidanými ornamenty. Tylová sukně tak nemusí být pouze jednobarevná, ale klidně puntíkatá, duhová nebo může kombinovat dvě vhodně se doplňující barvy.

Hodně štěstí při šití a nebojte se, není to nic složitého. Se šicím strojem to půjde samo.

Zdroj obrázku:

Bubulakovo.cz