Jak vybrat módu do společnosti?

09.02.2021

V současné době sice společenské akce neprobíhají, ale pokud chcete být připraveni na to, až opět začnou, můžete zvážit nákup nové módy a doplňků do společnosti. Na co se při výběru zaměřit?

Jak vybrat módu do společnosti?

Ačkoli současná situace společenským akcím příliš nepřeje, všichni doufáme, že jednou, snad co nejdříve zase začne doba plesů, koncertů a kulturních akcí. Pokud budete chtít vyrazit do společnosti v úplně novém oblečení, máme pro vás několik tipů, které vám mohou pomoci správně vybrat. Hned na úvod zmiňme, že nic nezkazíte, budete-li mít doma několik společenských šatů či obleků, protože podle etikety byste nikdy neměli být oblečeni mimo úroveň dané akce. A pamatujte, že byste zároveň měli ladit s partnerem či partnerkou, takže společenskou módu vybírejte i s ohledem na tuto skutečnost. Navíc vybírat oblečení společně se svým protějškem může být zábavné.

Podstatná je i společenská obuv

Na slavnostnější akce byste si samozřejmě nikdy neměli brát boty, které nosíte běžně. Nejenže totiž budou vypadat použitě, ale zároveň se na takové události asi nebudou ani stylově hodit. Dámy mohou k šatům sáhnout po lodičkách na vysokém a úzkém podpatku, které by měly být vyrobeny z lakované kůže, anebo ze saténu. Pánům zase bývá k obleku doporučována společenská obuv ve střihu Oxford, jež má uzavřené šněrování, na špičce příčné prošití a vyrobena je z kvalitní kůže. Sežnete ji přitom třeba na Gentlemanstore.cz, případně v dalších specializovaných internetových obchodech. Asi netřeba zdůrazňovat, že by obuv měla se šaty či oblekem dokonale ladit.

Módní doplňky mohou udělat divy

Nedílnou součástí společenského oblečení jsou módní doplňky. Pánové by pochopitelně měli sáhnout po slušivé kravatě či motýlku a nic nezkazí ani kvalitním páskem. Jeho absence může být naopak brána jako velký prohřešek. Dámy by rozhodně neměly opomenout punčochy, protože vyrazit bez nich by mohlo být na některých společenských akcích rovněž chápáno jako faux pas. Samozřejmostí by měly být rovněž šperky, které by však za žádnou cenu neměly působit lacině (to už je lepší nemít žádné), a především kabelka. Ta musí být ideálně vyrobena z kůže a pochopitelně musí dokonale ladit ke společenským šatům. Svými rozměry by pak měla splňovat všechny požadavky majitelky.

Spodní prádlo pod společenské šaty

Ačkoli se spodnímu prádlu pod společenské šaty obecně nevěnuje příliš pozornosti, měli byste se zaměřit i na tento aspekt. Platí přitom jedno jediné jednoduché pravidlo, spodní prádlo by mělo být nenápadné. Pokud tomu tak nebude, můžete mít oblečení a obuv, z nichž budou oči přecházet, ale stejně to nebudu to pravé ořechové. Cožpak pánové, ty pod společenským oblekem nemusí spodní prádlo zase tolik řešit, nicméně dámy by se měly mít na pozoru. I když se např. pod svatební šaty hodí bílá barva, pod společenskými šaty by naopak mohla hodně svítit. Časy se navíc mění. Zatímco dříve nebyla barevná krajková podprsenka ve výstřihu problémem, dnes by se jednalo o přešlap.

Zdroj obrázku: nadtochiy / Shutterstock.com