Jak vybrat správnou náplň do tiskárny v několika krocích

14.12.2020

Koupili jste si novou tiskárnu a po krátké době zjišťujete, že už nemáte dostatek barvy k tisku? 

Opravdu nic zvláštního, většina výrobců tiskáren situaci řeší tak, že dává k dispozici pouze startovací sety, které jsou typické tím, že se nenaplňují do maxima. prodejce takto fakticky vymámí ze zákazníka další finanční prostředky. Poměrně jednoduchý a pochopitelný marketingový tah. Nákup nové náplně nemusí být nijak výrazně složitý. My se v následujících řádcích podíváme na 3 kroky, které vám bezesporu pomohou.

Znáte model vaší tiskárny?

V první řadě se podívejte na to, jaký model tiskárny doma máte. Právě podle něj si totiž náplň jednoduše vyberete. Učiníte tak online. Vždyť přímo prodejci mívají na svých stránkách k dispozici tabulky, v nichž se pohodlně vyznáte. Copak potřebujete reklamu na Facebooku k nalezení správné náplně? Nikoli. Sociální sítě jsou ovšem vhodné k tomu, abyste se třeba také poradili.

Originální, nebo univerzální toner?

Vcelku důležitá otázka. Vždyť originální tonery jsou typické hodně vysokou cenou. Zase ale máte zaručenou kvalitu tisku a předepsané množství vytištěných dokumentů. U univerzálních náplní je samozřejmě číslo vytištěných stránek nižší. Cenově jsou ale zase mnohem výhodnější. Naším tipem je bohatá nabídka tonerů ce285a.

Jaké tiskárny jsou z hlediska provozu nejlevnější?

Zřejmě starší laserové. Inkoustový tisk je vcelku nákladný, jelikož kazety docházejí poměrně často. ve firemním prostředí, kde je nezbytné tisknout spousty dokumentů, se takovéto tiskárny fakticky nevyplatí. Novější laserové tiskárny se zase vyznačují tím, že k nim jsou k dispozici pouze originální náplně. samozřejmě je výhodné, pokud si zakoupíte tiskárnu černobílou. Její provoz je ve srovnání s barevnou nepoměrně ekonomičtější.

Zdroj obrázku:

junpiiiiiiiiiii / Shutterstock.com