Jak vybrat správný účes?

08.12.2021

Také se vám někdy stalo, že první cesta po návratu z kadeřnictví vedla do vaší koupelny? A tam jste si výtvor kadeřníka či kadeřnice smyla? V tomto případě se někde stala chyba. A my vám poradíme, co udělat pro to, abyste ji neopakovala.

Vybrat správný účes může být pěkně tvrdým oříškem. Tedy účes, který jeho nositeli bude slušet. Podtrhovat jeho přednosti a skrývat nedostatky. Navíc účes, kvůli kterému nebudete muset před zrcadlem ráno co ráno trávit hodinu. Naprosto jinou kategorií pak jsou společenské účesy, které mnohdy vykazují známky uměleckého díla. Ale vezměme to hezky popořádku.

Chtělo by to opravdu dobrého kadeřníka

To, jaký účes vám bude slušet, by měl odhadnout dobrý kadeřník. Je ale otázkou, jak ho poznat. Pokud se tedy nejedná o kadeřníka, k němuž chodíte léta a víte, co od něj můžete očekávat. Chystáte-li se do kadeřnictví poprvé, dejte na reference na internetu. Jsou-li s konkrétním kadeřnictvím spokojené další zákaznice, není důvod, abyste nebyla vy. Známkou kvality kadeřnických služeb jsou i přední místa v prestižních kadeřnických soutěžích, popřípadě pravidelné kurzy a stáže, jichž se kadeřníci účastní. I v kadeřnických trendech je třeba se vzdělávat.

Víte, co chcete?

Vždy je dobré mít o účesu jasnou představu. S ní se kadeřníkovi či kadeřnici svěřte, ideálně i s sebou vezměte fotografii účesu, po němž toužíte. Dobrý kadeřník kritickým okem posoudí, zda tudy cesta povede, tedy zda vám tento účes padne, nebo nikoliv. Nechte si poradit, jinak byste mohla být zklamaná a skončit v úvodu tohoto článku zmíněné koupelně.

Tvar obličeje, hustota vlasů a jejich barva

Při tvorbě účesu je třeba vycházet z tvaru obličeje, hustoty vlasů a jejich barvy. Trojúhelníkovému obličeji sluší účesy s ofinou, kulatému zase vrstvené střihy. Nejbohatší škálu účesů včetně těch extravagantních snesou obličeje oválné.

Jak na společenský účes?

A pak tu máme již v úvodu tohoto článku zmíněné společenské účesy. Účesy maturitní, svatební a plesové. Účesy do opery, divadla i na večírek. Účesy, které musí být naprosto dokonalé. Nezávisle na tom, zda jsou složité nebo jednoduché. Účesy, s nimiž ženy své okolí oslní. Tvorbu takového účesu není radno svěřit každému kadeřníkovi, ale ideálně takovému, který se právě na společenské účesy specializuje (doporučujeme Hair Fashion Point na Zličíně).

Buďte neodolatelná

Zde vytvoří originální look pro všechny délky a typy vlasů. A dokonce zde jsou specialisty na účesy na míru. Bohatší a elegantní pro plesy, jednodušší a méně formální na večírek či oslavu. Společenské účesy perfektně ladící s róbou, doplňky a líčením (proto je vhodné do salonu přijít už nalíčená). Zkrátka vám vytvoří účes, v němž budete neodolatelná. 

komerční sdělení