Jak zabalit vánoční dárky? Usnadněte si práci!

01.12.2022

Důležitý je samozřejmě především samotný dárek, ovšem i to, jak je zabalený, má svůj vliv. Hezký balíček ve vás prostě vyvolá příjemnější dojem než předmět darovaný v igelitce. Nehledě na to, že úhledné balíčky vypadají lépe pod stromečkem. Udělejte si Vánoce hezké! Nemusíte balením trávit věčnost.

V mnohých e-shopech se snaží zaneprázdněným zákazníkům usnadnit práci a nabízí možnost zboží zabalit jako dárek. Většinou za příplatek. Když si obalový materiál nakoupíte sami, vyjde vás to pochopitelně levněji.

Některá velká nákupní centra mívají speciální akce, že dárky balí zdarma. Musíte ale vychytat zrovna den takové akce a také být trpěliví. Na tuhle službu se totiž stojí fronty. Jak si poradit doma?

Neforemné dárky dejte prostě do krabice

Krabička s parfémem se balí pěkně, jenže co když musíte zabalit nějaký neforemný dárek? Pak si jednoduše pomozte krabicí. Poslouží vám kartonová krabice vhodných rozměrů. Do té dárek nepravidelného tvaru umístíte, krabice už pak půjde zabalit snadno. Ideální je pořídit novou krabici, avšak můžete použít i nějakou, ve které vám přišly dárky. Jen riskujete zmatení obdarovaného - pokud půjde o krabici s nápisem třeba od elektroniky a vy v ní darujete kosmetiku.

Tip: Do krabice je vhodné dát i textil. Právě oblečení je měkké, balicí papír se často trhá.

Ve vlastním zájmu byste měli použít krabici, která velikostně co nejvíce odpovídá dárku. Pokud do ní dáte oblečení, vycpávat ji nemusíte, tričku se v krabici určitě nic nestane. Jestliže máte dárek, který by se mohl poškodit, vycpěte krabici hedvábným papírem či dřevitou vlnu. Ty dodají dárku šmrnc.

Místo igelitových tašek ty papírové

Opravdu nejste příliš zdatní v balení dárků a přijde vám jednodušší dát dáreček do tašky než ho složitě balit do papíru a převazovat stužkou? I tohle je možné. Poslouží vám pěkné papírové tašky. Zvažte, jestli chcete dárky pod stromeček dávat v papírových taškách přímo z obchodů, nejčastěji z obchodů s oblečením. Mnohem lépe vypadají dárkové tašky  s vánočním motivem.

Dobře vybraný balicí papír je základ

Spousta lidí si s balením vánočních dárků dává opravdu práci. Zabalí je do přírodního hnědého papíru, ozdobí větvičkami, sušenými plátky pomeranče apod. Jestliže vám ale jde zejména o jednoduchost a rychlost, pořiďte si klasický vánoční balicí papír a nějaký provázek. Jestliže vyberete vánoční papír s výrazným motivem, už neberte žádnou výraznou stužku, nýbrž třeba přírodní hnědý provázek - a zase naopak. K bílému balicímu papíru s jemnými stříbrnými vločkami klidně zvolte výrazně červenou stužku.

Jak zabalit peníze?

Chystáte se darovat bankovky nebo dárkovou kartu? Tyhle dárky častokrát potěší dospívající, kteří sami ještě nemají vysoké příjmy. A jak takový dárek zabalit? Sázkou na jistotu je obálka. Pokud nechcete, aby bylo hned zřejmé, že jde o obálku s penězi, dejte bankovky do kartonové obálky a tu normálně zabalte do balicího papíru. Na první pohled nebude nic znát.

Raději více balicího papíru a méně izolepy

V každém případě se vyhněte tomu, že půl dárku oblepíte izolepou, aby dobře držel zabalený. Pokud papír na dárku moc nedrží, je to obvykle tehdy, když máte příliš malý kus balicího papíru, nebo je dárek moc neforemný (pouvažujte o jeho umístění do krabice). Myslete na to a pořiďte si dostatek balicího papíru. Když vám zbyde, schováte si ho na další rok, tyhle trendy se nemění.

Dárek oblepený izolepou ze všech stran se velmi špatně rozbaluje a není dobrý ani z hlediska dalšího třídění. Balicí papír po Vánocích vytřídíte do modrého kontejneru, izolepa však do papíru nepatří, takže papír olepený izolepou byste tam vyhazovat neměli.

komerční sdělení

Fotka od Harry Strauss z Pixabay