Jak zpomalit stárnutí pleti

17.12.2020

Stárnutí pleti se projevuje již od narození. S přibývajícím věkem se kůže stává méně napnutou a také se na obličeji začínají tvořit první vrásky. Další změnou bývají nedokonalosti kůže, tvorba pigmentových skvrn a nezdravý vzhled. Není ale nutné, abyste změnám pouze nečinně přihlíželi. Vzhled vaší pleti totiž máte ve svých rukách. Víte, jak zakročit, aby vaše pleť přibývající roky nepřiznávala?

Příčiny stárnutí

Příčin stárnutí je hned několik. Může to být samotný věk, kde se nejvíce zasažené cítí ženy po čtyřicítce. Po překročení tohoto životního milníku se vaše pokožka přestává prokrvovat jako dříve, a to má za následek ztrátu pružnosti. To je fakt, který nikoho nepřekvapí. Spousta z nás je ale příliš pohodlná na to, aby s přibývajícím věkem zvýšila i množství pozornosti věnující pleti a péči o ni.

Nebezpečné opalování a nedostatečná péče

Příliš mnoho sluníčka pleti na kráse nepřidá. Snědá pleť nám sice může připadat atraktivní, ale z dlouhodobého hlediska nám spíše uškodí. Toho si sami všimnete, když se zaměříte na pokožku, krytou před sluncem. Je zdravější, vypadá svěže a mladistvě, oproti kůži, kterou často vystavujete přímému slunečnímu svitu.

Nezapomínejte tedy s příchodem slunečných dní, používat dostatečnou ochranu před slunečním zářením. Jak tu mechanickou, jako třeba velké elegantní klobouky, tak i kvalitní kosmetické přípravky a ochranné krémy. Je dobré také pořizovat kosmetické přípravky s ohledem na aktuální roční období. Pleť musíme chránit před vnějšími vlivy, které se změnou ročních období, teplot a počasí mění také.

Jak zpomalit stárnutí

Začněte se, co nejdříve, o svou pleť starat pomocí hydratačních pleťových krémů. Nezapomínejte na péči o celé tělo, a také se věnujte péči o oční okolí.

Ke stárnutí nejvíc přispívá špatná životospráva. Kouření a pohyb v zakouřeném prostředí, špatné stravování, nedostatek spánku a celkově nedostatečná péče o pokožku. Všechno to však můžete změnit. Omezte kouření, jezte méně tučná jídla. Nebude překvapením, že platí rovnice čím zdravější životospráva, tím zdravější vzhled.

Každý den se počítá

Začněte s cvičením, které vás bude bavit. Snažte se méně stresovat, udělejte si odpočinkové odpoledne. Pomůže vám i pravidelný spánek. Za tohle všechno vám bude vděčná nejen vaše pleť, ale uděláte i něco pro své zdraví. Každý den udělejte pár drobností, o kterých víte, že vaše pleť uvítá a ocení svěžestí a mladistvým vzhledem.


Image by Alexandr Ivanov from Pixabay