Jaké přednosti má biokosmetika?

20.02.2024

Kosmetika je běžnou součástí lidské civilizace již dlouhá tisíciletí. V posledních dekádách se však do různých zkrášlovacích přípravků začaly dodávat syntetické látky, jež nemusí každý snášet zrovna nejlépe. I proto je stále větší poptávka po přírodní biokosmetice.

Přírodní konzervanty

Biokosmetika je organického původu, a proto neobsahuje žádné parabeny, ftaláty či syntetická barviva. Do klasické kosmetiky se naopak tyto chemikálie běžně přimíchávají. Má to samozřejmě svůj důvod.

Syntetické kosmetické přípravky jsou díky tomu atraktivnější nejen svou barvou, ale i intenzitou vůně. Rovněž jsou tyto chemikálie výborné pro udržování trvanlivosti.

I biokosmetika samozřejmě používá látky, díky nimž nepodléhá během pár dní od výroby zkáze. Tyto látky jsou však přírodního původu.

Nedráždí

Moderní kosmetika sice vypadá i voní lépe a často i déle vydrží, na druhou stranu může kvůli svému složení způsobovat hlavně u citlivějších jedinců různé kožní potíže. Nejedná se o standard, nicméně stát se to může.

Bio alternativa pokožku z logiky věci nedráždí, ovšem i zde mohou nastat kožní komplikace. Příčinou však obvykle bývá alergie uživatele, který si jen nepřečetl složení daného produktu. I když se biokosmetika standardně vyrábí hlavně ze složek, které nepatří mezi typické alergeny, reakce se i tak může dostavit. Nejlepší obranou je tedy důkladně si před koupí pročíst složení.

Vyživuje

Mnoho lidí to možná překvapí, ale i moderní druhy kosmetiky obsahují poměrně dost přírodních složek. Ty jsou ovšem kombinované se syntetickými látkami. Ty pak často blokují naturální část kosmetiky ve vstřebávání do pokožky.

Biokosmetika je na tom v tomto směru daleko lépe. Všechny zdraví prospěšné látky typu vitamíny, minerály a antioxidanty se skrze kůži dostanou vždy do organismu. Proto biokosmetika pouze nezkrášluje, ale zároveň i vyživuje.

komerční sdělení

Image by Mareefe from Pixabay