Jaké výhody má přírodní kosmetika?

11.12.2020

Popularita přírodní kosmetiky stále roste a často jí dáváme přednost před tou běžně dostupnou. V čem je jiná a proč je tolik oblíbená?

Přírodní složení 

Krémy, tělová mléka, šampony, mýdla i deodoranty se staly běžnou součástí našich životů, v posledních letech se ale mnoho lidí začalo zajímat i o složení. Spíše než cena nás zajímá kvalita a použité suroviny. Přírodní kosmetika nabízí pro naši pokožku to nejšetrnější a nejlepší, bez zbytečné chemie. Ve složení výrazně převažují přírodní bylinné složky bohaté na minerály, vitamíny a antioxidanty. Jsou vhodné i pro citlivou a dětskou pokožku díky svému šetrnému složení. Krémy na obličej i na tělo s přírodním složením tak mohou používat většinou i lidé s jinak špatnou reakcí na běžnou kosmetiku. Alergické reakce nebo i třeba svědění či napnutí pokožky často způsobují právě syntetické složky kosmetiky. Pokud se vám tak stává, že po použití běžných krémů nebo másel máte zarudlou a podrážděnou pokožku, zkuste se zaměřit na přírodní kosmetiku. Ta je šetrná k pokožce i životnímu prostředí a může vám vyhovovat mnohem více, než kosmetika běžná.

I pro vegetariány

Samotné produkty také musí splňovat přísné podmínky, jsou zakázána syntetická barviva, konzervanty a ropné produkty. Většina surovin by měla pocházet z ekologického zemědělství a výrobce musí doložit, že nebyly pěstovány pomocí geneticky modifikovaných organismů. Nesmí, kromě včelího vosku a I proto je přírodní kosmetika vhodná také jako kosmetika pro vegetariány. Obal musí být recyklovatelný a vše by měl být výrobce schopný doložit certifikáty.

Najít kosmetiku, která naší pokožce bude vyhovovat, může být často složité. Některé syntetické složky mohou vadit třeba jen v určitém typu přípravků, přesto nám pak složitý výběr komplikuje život. Přírodní složky mohou být řešením, které nám sedne a nebudeme už potřebovat zkoušet cokoli jiného.