Jaké zařízení je naprostou nutností pro výkonnou strojírenskou společnost?

23.02.2023

Již na počátku tohoto tisíciletí začaly na český trh pomalu a jistě pronikat moderní počítačem řízená obráběcí centra. Vzhledem k jejich rychlosti a přesnosti začala velmi rychle nahrazovat konvenční metody. Jejich služeb využijete nejen během obrábění, nýbrž i dělení či třeba ohýbání. Jaký produkt vám zajistí konkurenční výhodu?

Slyšeli jste o laseru?

Dělení materiálů je jednou z nejvíce dynamických oblastí, která hýbe světem strojírenství. Od běžné pily a plamene jsme se dostali až k plazmě a v posledních letech i k laserovým řezacím strojům. Právě poslední zmíněná kategorie představuje v současnosti značný posun vpřed. Mechanické způsoby jsme zanechali v pozadí a začínáme se soustředit na mnohem výhodnější bezkontaktní varianty.

Řezací laser se poučil z chyb svých předchůdců a snížil tepelné namáhání materiálů, díky čemuž jej lze uplatnit i na barevné kovy a další citlivější prostředky. Zároveň oceníte téměř nekonečnou variabilitu tvarů, směrů pohybu i úhlů, stejně jako vysoký výkon a bezkonkurenční rychlost.

Tvoříte lemy?

Pokud jsou součástí vaší činnosti trubky a potrubí, neobejdete se bez úpravy jejich hran. Na tomto poli dominují tvářecí stroje od německé společnosti RAS, přičemž za zmínku stojí hlavně typ SpeedySeamer. Ten se chlubí univerzálním použitím a tempem 16 metrů materiálu za minutu.

Před samotnou koupí se vám bude hodit konzultace se zkušenými profesionály, kteří vás provedou složitým výběrem, poradí vám ideální řešení a následně vám jej doručí až do firmy. Chcete-li si dopřát i podrobné zaškolení a následný servis, obraťte se na tuzemské dodavatele CANMET.

Ti disponují pestrou škálou moderních zařízení, kdy není problém s pořízením laserového řezacího centra, tvářecího stroje, ohraňovacího lisu, tabulových nůžek a dalších nezbytností.

komerční sdělení