Jakub Hübner vydává novou písničku! Jmenuje se Diogenes a napsal ji pro něho řecký autor, který byl i hostem koncertů Karla Gotta

23.09.2021

Muzikálový a popový zpěvák Jakub Hübner, který si svým kantilénám tenorem získal početnou základnu fanoušků, právě představuje veřejnosti svou novinku Diogenes.

Tato pop rocková píseň představuje soudobý moderní retro styl, který je autorům vlastní, a jak po hudební, tak i textové stránce jí nechybí ani příchuť Řecka.

Autora textu, kterým je Michael Prostějovský, netřeba představovat. Autora hudby pak představit musíme zcela určitě.

Skladatel Achilleas Michailidis býval v 70. a 80. letech minulého století členem populární vokální skupiny Achill - Zachar - Bolek, která byla mj. v první polovině sedmdesátých let hostem koncertů Karla Gotta. Toto trio v roce 1973 nazpívalo s naším slavíkem, Janou Kociánovou a Jitkou Zelenkovou píseň By The Devil/I Was Tempted z repertoáru britské popové skupiny Blue Mink. Textař Miroslav Černý k ní napsal text Nápad. Jako skladatel je Achilleas Michailidis dnes aktivní především v Německu, Řecku a ve Spojených státech. Jeho písním se daří i v tamních hitparádách. Z velké části se také věnuje komponování filmové hudby.

Na svém kontě má CD Jakub Hübner I., jehož hlavní část skladeb vyšla i na LP Jakub Hübner 30. V letošním roce natočil nové CD Z pohádky do pohádky, na kterém posluchačům představil skladby z nejznámějších českých i zahraničních filmových hudebních pohádek a muzikálů. Na CD nechybí ani několik duetů, kde se mu partnerkami staly Dasha, Michaela Štiková Gemrotová, Natálie Grossová a Soňa Jungová. Jeho nahrávka skladby Saxana bodovala desetkrát v hitparádě Radia Junior, kde dosáhla až na samotný vrchol. S jeho hlasem se setkáváme i v nahrávkách světových muzikálů, které vznikly pro pořad ČRo Muzikál expres. Spatřit jej bylo a je možné i v muzikálových inscenacích GOJA Musical Hall Fantom Opery, Ples upírů a Čarodějka.

Autor: Petr Mráček
Foto: archív interpreta