Český podnikatel obdržel prestižní cenu Lorda Dahrendorfa za odpovědný kapitalismus. Čím si Jan Telenský zasloužil toto ocenění?

05.05.2022

Příběh podnikatelských aktivit Jana Telenského se začal psát v roce 1969, kdy bez znalosti jazyka a s prázdnými kapsami emigroval do Spojeného království. I přes velmi složité začátky se tato osobnost postupně začala zvedat ze dna a vybudovala ohromné množství prospěšných aktivit. Ty v současné době zasahují do mnoha oblastí lidských životů a pomáhají nejen v Anglii, nýbrž i u nás.

Zodpovědné podnikání a pomoc lidem

Alfou i omegou pro tohoto původem českého podnikatele je obor stavebnictví. Právě tato oblast je jeho největším zájmem, ve kterém realizuje nejvýraznější pomoc. Jeho největší snahou je poskytování dostupného bydlení a vytváření mnoha nových pracovních míst v tomto odvětví. K tomu slouží vzdělávání mladých učňů podílejících se na výstavbách těchto projektů. Každá práce je koncipována tak, aby poskytla co nejlepší možnosti pro vzdělávání nové generace pracovníků. V současné době tento postup vyprodukoval již přes dvacet šest tisíc kvalifikovaných řemeslníků.

Na našem území se Jan Telenský podílí na rozvoji sportovního zázemí, výstavbě moderních nemovitostí, posílení cestovního ruchu a mnoha dalších činností. Právě díky těmto zásluhám obdržel 7. dubna 2022 prestižní ocenění Lorda Dahrendorfa za odpovědný kapitalismus. Tato cena se uděluje pouze velmi úspěšným podnikatelům, kteří dbají na morální a společenské principy během své letité práce.

Ze zmíněné pocty se zatím těší pouze dva Češi, přičemž prvním z nich se v roce 2007 stal Tomáš Baťa mladší. Tyto osoby nám mohou být výrazným příkladem na naší vlastní cestě, jež by měla dbát na stejné morální zásady a upřednostňovat je před pouhým hrabáním peněz. Ty jsou pro společnost mnohem důležitější a prospěšnější než sobecké jednání.  

Foto: archiv Jan Telenský (web Telensky.com)

komerční sdělení