Jaroslav Svěcený o Muži roku: Nejsem znalec mužské krásy, spíš se dívám na ženy

02.09.2021

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený svou hrou doprovázel finalisty soutěže Muž roku při jejich závěrečné přehlídce v oblecích. Hemžení na pódiu náchodského divadla umělci nevadilo, bravurně zvládl svůj part a ještě stačil kluky očima povzbudit.

"Vůbec mi ten mumraj nevadil. Už jsem to jednou zažil. Ve Smetanově síni jsem takto doprovázel naše špičkové modelky a to jsem mrkal, moc jim to slušelo. Tady v Náchodě byli kluci nadšení. V zákulisí mi říkali, jak to bylo úžasné. To mě baví. Rád přivádím klasickou hudbu do míst, kde na ni nejsou zvyklí. A když si potom někdo vyjde na koncert, odvedl jsem dobře svoji práci," usmíval se Jaroslav Svěcený po finále soutěže Muž roku. V soutěži svého favorita neměl, ale stačil mladé muže omrknout. "Nejsem znalec mužské krásy, spíš se dívám na ženy, ale pánové v oblecích vypadali všichni dobře. Takhle by se měl podle mého chlap prezentovat, být dobře oblečený a mít šmrnc. I pro kluky to byl zápřah. Ono to vypadá, že se nic neděje, ale ono se děje. Musí se na soutěž připravit. A to chce péči, vůli, trénink, pohotovost, to není jen tak."

Jaroslav Svěcený přijel do Náchoda ještě plný dojmů ze svého 1. ročníku Festivalu hudby, který se konal na Dobříši. Přestože počasí bylo všelijaké, venkovní koncerty se povedly. Však měl také houslový virtuos "pomoc shůry".

"Denně jsem se modlil ke sv. Petrovi, vyšlo to. Má mě rád," vtipkoval houslista, který po koncertech přes léto najezdil přes 15 000 kilometrů.

"Hudba mě hodně nabíjí a to mi pomáhá zvládnout nápor koncertů a vystoupení. Ale přiznám, občas to musím někde u benzínky na půl hodinky zalomit, abych bezpečně dojel domů. Co si hlídám, je spánkový režim, protože nejhorší je nespat, to se pak únava vrší."

Na jeden koncert se náš přední houslista obzvláště těší. Vloni oslavil šedesátku a kvůli covidu je nemohl oslavit. Koncert musel odložit.

"Je to dobré, pořád slavím kulatiny. 6. listopadu mám narozeninový koncert ve Smetanově síni, říkám tomu putovní kulatinový koncert. Musím to stihnout, protože 8. 12. už kulatiny mít nebudu."