Ještě jste se neseznámili s pozitivními účinky kyseliny hyaluronové? To je chyba!

03.06.2021

Kyselina hyaluronová v těle vykonává samé dobré věci. Tento polysacharid v první řadě v těle zadržuje vodu. Její molekuly jsou schopny na sebe navázat až tisíci násobné množství vody, než kolik váží.

To samo o sobě přináší řadu zdravotních benefitů. Buňky rychleji migrují, tkáň se lépe obnovuje a dostatečný je i přísun živin a kyslíku. Výsledkem je mimo jiné pružná, pevná a dokonale hydratované pleť. Ale také zdravé klouby. V nich kyselina hyaluronová zase funguje jako dokonalé vazivo a tlumič nárazů.

S věkem produkce klesá

Do určitého věku se hyaluronan vyskytuje v lidském těle coby součást mezibuněčné hmoty, kde vyplňuje prostor mezi buňkami. V největší koncentraci se nachází v kůži, v kloubech, očních jamkách a dalších tkáních, kde se podílí na udržení kolagenu, zvyšování hydratace a na zachování jejich pružnosti a flexibility. Problémem je, že s tím, jak tělo stárne, produkce hyaluronanu klesá. V ten okamžik je na místě začít jej tělu dodávat. Možností je hned několik.

Anti-agingový koktejl

Kyselinu hyaluronovou najdeme v kloubních výživách, očních kapkách, balzámech na rty a v přípravcích na léčbu oparů. Ale také injekčních výplních. Ty si ale vždy nechte aplikovat dermatologem.

Vyzkoušejte hyaluronové sérum

Pro každodenní používání lze doporučit především hyaluronové sérum z portfolia renomované značky Woldo Health. To spolu s účinným hyaluronátem sodným obsahuje i kolagen a aloe vera. Jedná se tedy o hydratačními složkami přímo nabitý anti-agingový koktejl, který navíc dokáže proniknout i do hlubších vrstev pokožky, kde jí dodá potřebnou výživu.

Kolagen, zinek a biotin

Další možností je užívání kyseliny hyaluronové ve formě kapslí. Kyselina hyaluronová tablety spolu s hyluronanem obsahují i kolagen, zinek a biotin. Tedy složky posilující imunitní systém a přispívající k udržení zdravých kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Biotin navíc zrychluje metabolismus, bez něhož se zase neobejde vaše štíhlá figura.

komerční sdělení