Jiří Franc z Klatov je Policistou roku

27.09.2018

Prap. Jiří Franc z obvodního oddělení Klatovy si na Pražském hradě převzal cenu za první místo v kategorii Policista roku 2017.

V pátek 21. září 2018 se v Praze ve Španělském sále Pražského hradu udílely prestižní ceny Policista roku. Policista Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje prap. Jiří Franc si převzal z rukou policejního prezidenta genmjr. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého, Ph.D. hlavní cenu Policista roku 2017.

Inspektor Jiří Franc pracuje na obvodním oddělení Klatovy a dlouhodobě dosahuje vynikajících výsledků. V roce 2017 při výkonu služby bezprostředně zachránil dva lidské životy. Poprvé byl s kolegou přivolán do domu, kde byly oznámeny sousedské neshody mezi dvěma muži. Agresivní muž způsobil nožem svému sousedovi bodnořeznou ránu, a když jej chtěl opět bodnout, policista Jiří Franc zakročil a zabránil jeho dalšímu útoku. Podruhé při hlídkové činnosti našel s kolegou u domu bezvládné tělo seniora, kterého resuscitovali až do příjezdu zdravotníků. Díky jejich rychlé reakci se muže podařilo zachránit. Během uplynulého roku zdržel 31 podezřelých osob. Například vypátral ozbrojené pachatele loupežného přepadení, kteří po činu ujížděli ze Švihova do Klatov, a zadržel je do patnácti minut od doby spáchání. Podílel se také na zadržení dvou cizinců, kteří vnikli krátce po poledni do prodejny zlatnictví v Klatovech a z místa utekli. Odcizili různé šperky za více jak jeden milion korun.

Své znalosti a dovednosti předává i novým kolegům, kteří nastupují na obvodní oddělení a svým jednáním a chováním se podílí na budování dobrého jména Policie České republiky.

"Jsme velice rádi, že práce našeho kolegy byla oceněna v rámci celé Policie České republiky, a že obdržel tuto prestižní cenu. Je dobré, pokud policisté vidí, že je jejich kvalitní práce oceněna." dodal plk. Mgr. Pavel Krákora.

Zdroj: www.regionplzen.cz