Jiří Krampol vyfasoval roli mafiána

17.03.2023

Černé kvádro, bílá šála, kapsy plné peněz a zlé úmysly. To je role Jiřího Krampola v posledním díle filmové série Bastardi režiséra Tomáše Magnuska, kde si střihl roli nejstaršího z mafiánské rodiny. Mstí se za smrt syna a vnuka.

Jiří Krampol raději hraje padouchy

"S Tomášem dělám strašně rád. Má dar, že i když má někdy blbý kecy, dovede navodit bezvadnou atmosféru. Řekl mi, že než to se mnou švihne, tak ještě něco uděláme. A už měl roli ve čtyřce Bastardů. Děkuji mu, že mě obsadil."

Já už hrál pár takových bossů a nemám s tím problém. Nejtěžší je kladný hrdina, tam není co hrát," usmíval se odpočatý Jiří Krampol.

"Byl jsem nastydlý a z nemocnice jsem se vrátil vylepšený. Ale něčeho se už nezbavím. Mám astma, a když se mění počasí, bolí mě noha. Před 35 lety mi ji nechtěně na jevišti zranil Jirka Bartoška a od té doby to bolí," dodává.

Jiří Krampol letos oslaví 85. narozeniny

To je hrozný, vždyť mi nedávno bylo dvacet. Mám 19. června je v Divadle Broadway slavnostní večer Život je sranda, přijde hodně známých osobností, které mi přijdou blahopřát, tak jsem zvědavý. Lístky jsou už v prodeji, zve Jiří Krampol diváky.

Mezi gratulanty budou určitě i tvůrci a herci filmu Bastardi 4, který měl premiéru ve Slovanském domě a zúčastnili se ho celebrity jako například Zdeněk Godla, Gabriela Gašpárová, Natálie Grossová, Igor Bareš, rapper Raego, Eva Čížkovská, Nikola Ďuricová, Adam Kajumi, André Tatarka, Petr Reif a další.

Autor: David Novotný

Zpracovala: Andrea Ježková