Jižní Morava bude v roce 2020 hostitelem jedné z nejprestižnějších a nejpřísnějších mezinárodních soutěží vín

25.07.2019

Jihomoravský kraj bude v příštím roce hostit Světovou vinařskou soutěž Concours Mondial de Bruxelles (CMB). Smlouvu o spolupráci při její organizaci podepsal ve čtvrtek 25. července 2019 hejtman Bohumil Šimek a generální ředitel CMB Thomas Costenoble.

Concours Mondial de Bruxelles je jednou z nejprestižnějších a nejpřísnějších mezinárodních soutěží vín s dlouholetou tradicí. Cílem soutěže je hodnocení kvality cca 9 000 vzorků vín z celého světa více než 300 mezinárodními hodnotiteli.

"27. ročník této soutěže se bude v Jihomoravském kraji konat ve dnech 30. dubna - 3. května 2020. Pořadatelství takové akce přinese zvýšení mezinárodní prestiže našeho kraje a jeho zařazení mezi světové vinařské špičky. Vzhledem k velkému zastoupení novinářů má akce velký potenciál pro celosvětovou propagaci Jihomoravského kraje, zejména v oblasti vinařství a vinařské turistiky. Jsem rád, že organizátoři soutěže vybrali právě Jihomoravský kraj pro setkání v příštím roce, a pevně věřím, že je přesvědčíme, že to byla správná volba," řekl po podpisu smlouvy hejtman Šimek.

"Výběr Jihomoravského kraje jako hostitelského regionu soutěže byl určen na základě atraktivity města Brna a Jihomoravského kraje, vysoké úrovně vybavení brněnských veletrhů a samozřejmě vysoké úrovně lokálních vín. Díky soutěži Concours Mondial de Bruxelles umístíme Jihomoravský kraj na viditelné místo světové mapy vín. Jsem rád a přesvědčen, že příští ročník Concours Mondial de Bruxelles bude mít velký úspěch," řekl Thomas Costenoble.

Kromě Jihomoravského kraje budou partnery akce například město Brno, Vinařský fond ČR, Svaz vinařů ČR, Národní vinařské centrum ve Valticích, Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava nebo Veletrhy Brno.