,,Jsem trochu buldok, když se pro něco rozhodnu, zakousnu se a dřu, dokud nedosáhnu cíle," říká finalistka Miss ČR Barbora Burešová

17.08.2023

Jako malá chtěla být veterinářkou. Dnes si brousí zuby na korunu Miss České republiky. Přečtěte si rozhovor s finalistkou Barborou Burešovou.

Jaký je Váš vztah k Miss České republiky?

Žiju v České republice, takže když Miss, tak jedině Miss České republiky.

Proč jste se zúčastnila soutěže Miss České republiky?

Protože sem patřím.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

Úspěch je, když uděláte šťastnými lidmi ty, kterým se někde nedaří, činností kterou milujete. Co vybrat?

4. místo v celostátním kole SOČ v oboru zdravotnictví za výzkum v oblasti nových léčiv na onkologická onemocnění? Nebo to, že Vás vyberou jako TOP 5 středoškoláka v ČR ze 420 000 mladých lidí? Nebo to, že pro občany města, ve kterém žijete zorganizujete celodenní konferenci včetně módních přehlídek a ona má velký úspěch? Nebo Cenu hejtmana kraje Vysočina za rok 2023? Mám pokračovat?

Kde se vidíte za 5 let? Plánujete být aktivní ve světě modelingu, umění nebo máte jiné priority?

Budu mít před promocí. Právě na Žofíně spolu se svým Tonym Starkem zahajuji charitativní ples svojí úspěšné nadace. A vidím, že to bude bomba. Všude novináři, televizní štáby atd.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Doktorkou. Vyrostla jsem v rodině veterináře a jako malá jsem s tatínkem vždy jezdila do práce. Strašně mě to bavilo. Kdo z vás může říct, že držel kapačku nad ulehlou krávou?

Co považujete za přednosti svého charakteru?

Pokoru, inteligenci, empatii a věrnost. Pokud pro mě něco uděláte a pomůžete mi, věřte, nikdy to nezapomenu. No a taky jsem trochu buldok, když se pro něco rozhodnu, zakousnu se a dřu, dokud nedosáhnu cíle.

Kdo je pro vás symbolem mužské krásy a kdo ženského půvabu?

Mužská krása pro mě není jen o vizáži. Asi Vás překvapím, ale je to Tony Stark, inteligentní, charismatický, a jak sám říkal -genius, miliardář, playboy a filantrop. Bohužel, je to pouze filmová postava. Ženský půvab? Znáte naši mílařku Kristiinu Mäki? Půl roku po porodu pokořila v semifinále OH 35 let starý rekord ČR, stala se architektkou, a kdyby přišla sem mezi nás nikdo by neřekl, že není modelka. A ta její skromnost.

Jaký je váš vysněný vůz a proč?

Audi R8. U nás doma vždy byla výchova k určité značce. A navíc - jakým autem asi jezdil Tony Stark?

Kdo vás ve vaší profesní kariéře nejvíc podporuje?

Moji rodiče a sestra. Víte, my jsme taková fantastická čtyřka. Prošli jsme si společně těžkými i skvělými časy a podporujeme se navzájem, ať se děje cokoli. V tom máme obrovské štěstí a já si toho moc vážím.

Sportujete a žijete na 100 % zdravě nebo si občas dopřejete něco nezdravého?

Ale co je vlastně nezdravé? Vemte si vepřo knedlo zelo. Prase jí zeleninu a zdravé polysacharidy, což znamená, že takový bůček je vlastně jen přepasírovaná zkoncentrovaná zelenina. Zelí je také zelenina a knedlík je z brambor. Takže zase zelenina. Tím pádem i zdánlivě nezdravé jídlo je takový vylepšený salát To si občas říkám, když se line vůně pečínky z kuchyně a já vím, že neodolám.

Jaké jsou vaše priority a kam hodláte směřovat svůj profesní život?

Před chvílí jsme mluvili o autech. Nepohrdla bych ani lamborghini (ostatně, je to taky koncern). Ti začínali výrobou traktorů, a kde jsou dnes. Já začínala vědeckou prací, teď moderuji, chodím na přehlídky, motivuji mladé lidi v DofE a kdo ví, co bude dál.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Můj dědeček měl vždy dvě. "Všechno jde když člověk chce" a "Nebuď měkká, život je tvrdej" .Těmito dvěma větami se v životě řídím i já, lepší bych nenašla.

Co byste poradila ženám, které chtějí být úspěšné v tom, co dělají?

Makej, makej a makej. Nenech se odradit, pokud ti někdo bude říkat, že to nejde. Jdi si za svým. Nikdy to nevzdávej. I Popelka musela přebrat hodně popela, než získala prince a svoji korunku.

Jak důležitý je pro váš život online svět, propagace na sociálních sítích a online marketing?

V dnešní době? Velmi. Je však důležité to umět vybalancovat, aby se člověk nedostal do králičí nory.

Jak váš život ovlivňuje, že jste mediálně známá? Zažíváte zajímavá setkání s fanoušky na ulici, v baru či jinde?

Zažívám a musím říct, že to naprosto miluji. Vždy, když mě někdo osloví, jsem naprosto nadšená a velmi si toho vážím a užívám si to.

Jaký máte vztah k fantazii? Baví vás žánr scifi či fantasy?

V tomto světě jsem vyrostla. Od malička sleduji svět Harryho Pottera a hlavně Marvelu. Už když mi bylo 13, byla jsem na přednášce Pavla Kacerleho, který dělal speciální efekty právě pro Marvel. Vedle mých bot a kabelek, najdete polici speciálně vyhrazenou pro Marvel suvenýry. Mám říkat více?

Jaký humor máte ráda? Kdo vás vždycky dobře pobaví?

Ocením každý vtip, který mě rozesměje a že to opravdu není těžké! A když nefunguje vůbec nic a jsem smutná, vždycky zaberou videa vtipných vepřů.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastná?

Štěstí je pocit, když všechno jde tak jak má (úsměv).

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

Na korunku (úsměv).

Facebook: Barbora Burešová

Isntagram: barbora_buresova_

Foto: Jiří Šubrt

Děkuji za rozhovor

Andrea Ježková