Jsou Češi chytřejší než realitní makléři? Otestujte se v nejrozsáhlejším online testu

18.10.2021

Odborníkem na všechno, a přitom na nic. Právě tak se může cítit uživatel, který se začte některého z návodů na... (doplňte podle libosti). Na internetu se "zaručených" tipů válí nejméně milion, ovšem skutečně hodnotné informace, aby jeden pohledal. A samozřejmě to platí také o nemovitostech, jejichž prodej nezkušení copywriteři prezentují jako procházku růžovým sadem. Falešné realitní sebevědomí Čechů tak může nerušeně růst - až do chvíle, kdy narazí na tvrdou realitu.

Prodej bytu zvládnete. Jde o to jak

Nechápejte to špatně. Každý člověk má plné právo nakládat se svou nemovitostí, jak mu zlíbí (samozřejmě v rámci platné legislativy). Na prodeji bytu svépomocí, tedy bez asistence realitní kanceláře, není vůbec nic špatného. Naopak - pro některé lidi je tento způsob prodeje jediným správným východiskem. Ovšem nutno podotknout, že pouze pro ty, kteří mají o fungování realitního trhu správné informace. Ostatní mohou tratit.

Hledejte odpovědi na základní otázky

Udělat pár snímků interiéru (v případě domu i exteriéru), napsat pár vět, zkusmo nastavit cenu doufajíc, že nebude příliš mimo - a nakonec inzerát umístit na některý z realitních serverů. Nějak takto vypadá představa lidí, kteří nemají s prodejem nemovitosti žádné předchozí zkušenosti. Nakonec sice prodají, ale obvykle ztratí spoustu drahocenného času, a v horším případě přijdou o desítky až stovky tisíc korun.

Pokud vám záleží na výsledku a není vám lhostejné, za jak dlouho a za kolik svůj majetek prodáte, nepouštějte se bezmyšlenkovitě do akce. Naopak si dejte trochu na čas (i když vás tlačí) a zamyslete se nad tím, jestli opravdu víte, jak funguje prodej bytu, na co si dát pozor, jak nemovitost nacenit a jaké smlouvy použít.

Prověřte své znalosti v kurzu

Odpovědi na výše položené otázky vám poskytne online kurz, který připravila renomovaná česká realitka MAXIMA. Projít ho vám zabere 2,5 hodiny a naučíte se, jak stanovit tržní cenu, jak nemovitost prezentovat, jak jednat se zájemci a co si ohlídat na legislativní stránce.

Kurz je zdarma, můžete si ho rozdělit na více fází a vracet se k němu po dobu tří měsíců. Po jeho absolvování prodáte nemovitost rychleji, výhodněji (třeba o 10-15 % dráž) a bez zbytečných zádrhelů. Anebo si uvědomíte, že prodej nemovitostí není vaše parketa a raději ji přenecháte odborníkům.  

komerční sdělení 

Image by Photo Mix from Pixabay