Kamarád s knížkou: unikátní herní boxík z hlavy české maminky Anety Andrle

28.06.2021

Přijít s novým převratným produktem se nemusí týkat pouze mileniálů. Důkazem toho je Aneta Andrle, která během rodičovské dovolené vymyslela nový typ vzdělávací hračky pro nejmenší.

Představujeme vám herní boxík Kamarád s knížkou, díky kterému bude společný čas s dítětem smysluplnější a zábavnější.

Probudit lásku k poznání

Vzdělávání a s ním spojená schopnost o věcech přemýšlet byly vždy pro Anetu klíčové. Chtěla proto už tuto schopnost rozvíjet i u svého syna. Jakmile byl přes den aktivnější, hledala různé tipy na aktivity a hračky, které by mu pomohly vytvořit základ pro kognitivní (poznávací) dovednosti. Na českém trhu ovšem nenašla žádnou tímto směrem zaměřenou hračku. A tak se rozhodla, že si ji vytvoří sama. Na základě tipů z odborných článků o učení, vymyslela několik aktivit, které jejího syna rozvíjely nejen po jazykové stránce, ale i ho učily nové poznatky používat v praxi.

Takto společně strávený čas bavil nejen ji, ale hlavně jejího syna. Pozitivní dopad společného hraní se projevil na synově vyšší soustředěnosti. Synův pokrok a nadšení tak inspirovaly Anetu k tomu převést svůj domácí projekt na reálný produkt a nabídnout ho ostatním, podobně smýšlejícím, maminkám.

Kamarád s knížkou je na světě

Díky kampani z HitHit a rodinným prostředkům mohla přeměnit svůj plán na realitu. "Chtěla jsem vytvořit jedno celistvé řešení. Jednu krabičku plnou knížek a aktivit, které jsou na sebe navzájem napojené a mají více využití, jak dítě postupně roste.", říká Aneta o svém záměru jít s boxíkem na trh. Dítě se při hraní s boxíkem učí nová slova, hledat podobnosti (přiřazování kartiček s namalovaným a vyfoceným předmětem), třídit informace (rozřazování zvířat podle jejich místa výskytu) a mnoho dalších. Díky tomu, že lze všechny aktivity přizpůsobit aktuálním schopnostem dítěte, můžete si s boxíkem vyhrát i déle, než je doporučený věk (6-18 měsíců).

A co je nejdůležitější, herní boxík je založen na spolupráci rodiče a dítěte. Ta zlepšuje nejen soustředěnost dětí, ale má pozitivní vliv na psychologický vývoj dítěte.

"[Boxík] Podporuje v dítěti potřebu vnímání světa, podporuje cílevědomost: co zvládneme dnes a co si povíme zítra. Je vytvořena tak, aby dítě mohlo postupovat dál teprve tehdy, když část poznání už zvládne.", hodnotí boxík Mgr. et Mgr. Iva Stratilová, odbornice na vzdělávání a ředitelka školského zařízení Petrklíč.

Největší přínos hraní s boxíkem je však v upevňování vztahu mezi dítětem a rodičem. Pokud chcete se svým miminkem zkusit něco nového a smysluplného, podívejte se na Kamarád s knížkou a začněte spolu objevovat svět!

Autor: Kateřina Martínková